Únosci požadovali výkupné 100 BTC za syna indického kryptoinvestora

4.3
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Únosci v indické Karnatace zajali syna kryptoměnového investora a místního podnikatele a požadovali výkupné ve výši 100 BTC. Policii se podařilo v případu zajmout šest podezřelých, z nichž všichni mají spojitost s rodinou oběti.

Výkupné 100 BTC

Osmiletý chlapec z Indie byl unesen a únosci požadovali výkupné 100 bitcoinů, což je hodnota přibližně 2,3 milionu dolarů. Incident se stal v jihozápadním indickém státě Karnataka, když si dítě ve čtvrtek 17. prosince hrálo před svým rodinným domem v Ujire Taluk v okrese Mangaluru.

Podle nedávno zveřejněné zprávy byli otcem a dědečkem dítěte významní místní podnikatelé a kryptoinvestoři, přesněji řečeno bitcoinů.

Krátce poté, co rodina vše oznámila policii, únosci snížili poptávku po výkupném ze 100 na 60 bitcoinů a rodině chlapce vyhrožovali „strašlivými důsledky“ za nahlášení.

Místní úřady vytvořily zvláštní policejní jednotku, která sledovala nové stopy v případu. Policie nakonec byla úspěšná a zatkla a obvinila šest osob se závěrem, že je rodina uneseného chlapce dobře zná.

Proč únosci sázejí na bitcoiny

Poslední případ únosu za výkupné v BTC zdaleka není v Indii nebo jiné zemi nic ojedinělého. V červenci letošního roku policie zatkla norského milionáře Toma Hagena. Během stíhání z trestného činu souvisejícího s kryptoměnami padlo i podezření z vraždy jeho manželky.

Na rozdíl od tradičních finančních institucí používají bitcoiny a kryptoměny blockchainovou síť a je obvykle považováno za těžší je vysledovat a propojit s jednotlivci. To je považováno za jeden z hlavních důvodů, proč v posledních několika letech únosci požadují výkupné v digitálních aktivech.

Primární kryptoměna je také považována za hlavní aktivum používané na Darknetu k nákupu drog a další nelegální činnosti.

Využití kryptoměny na Darknetu dosáhlo letos 1,5 miliardy dolarů. Výroční zpráva blockchainové forenzní společnosti Chainalysis zdůraznila možnou souvislost mezi těmito daty a pandemií COVID-19.

Oficiální analýza informovala, že celkové tržby Darknetu v roce 2020 jsou již vyšší než v roce 2019, a to i přes náhlý pokles v březnu a dubnu. V té době se aktivita Darknetu, která nebyla považována za ovlivněnou pohybem cen BTC, snížila, protože většina kryptoměn ztratila až 70 % své hodnoty.

Další údaje z Chainalysis však ukazují, že příjmy Darknetu se od května letošního roku začaly zvyšovat a zrychlovat, čímž došlo k prolomení krátkodobé korelace s cenami.

Bitcoin by mohl v roce 2021 přilákat ještě více padouchů

Další nedávná zpráva společnosti Kaspersky uvádí, že čím cennější se Bitcoin stává, tím atraktivnější je také pro různé padouchy. Když se podíváme na hlavní online bezpečnostní hrozby pro příští rok, nadnárodní poskytovatel kybernetické bezpečnosti a antiviru předpovídá zvýšené nebezpečí ransomwaru.

Závěr

Důvody, proč únosci požadovali výkupné v Bitcoinu, jsou pochopitelné. Je dobře, že je chlapec doma a je více než jisté, že si jeho rodina dá do budoucna obrovský pozor.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře