[Polední zprávy] • Adresy bitcoinových velryb mají rekordně vysoké hodnoty, nejbohatší kryptoinvestoři odmítají prodávat • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Na trhu ETH to momentálně nevypadá příliš dobře. Nejbližší silný support je na S/R levelu 363,37 USD. Tato hladina je velmi důležitá, její průraz směrem dolů by mohl znamenat těžký propad. Nejspíše nás čeká několikatýdenní korekce a následný kvazi-sideways trh. Poté bude následovat breakout. Weekly z minulého týdne nevypadá pozitivně, ale není bearish, i když se tak může jevit. Zdá se, že odpor na 400 USD je velmi silný a jen tak se prolomit nenechá. Z historického hlediska se může očekávat hluboký pád, nejedná se však o predikci, ale o možnost, kterou se cena může vydat.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETH/USD – Máme počítat s hlubším propadem?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Adresy bitcoinových velryb mají rekordně vysoké hodnoty, nejbohatší kryptoinvestoři odmítají prodávat

Do bitcoinů investuje více velryb než kdy předtím. Počet peněženek, které drží více než 1 000 BTC, je nyní podle kryptoanalytické analytické firmy Santiment nyní zhruba 2 200 – jedná se o historicky nejvyšší počet. Platforma Crypto Intelligence Arcane Research sdílela tato čísla a uvedla, že ukazují, že největší investoři do kryptoaktiv nemají v úmyslu prodávat za účelem zisku.

Libra po 3 měsících nahrazuje generálního poradce Roberta Wernera

Stevan Bunnell, bývalý generální poradce amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti (DHS), byl odhalen jako nový vedoucí právník sdružení Libra. Od doby, kdy v roce 2017 opustil ministerstvo vnitřní bezpečnosti, Bunnell spolupředsedal právní praxi O’Melveny & Myers zaměřené na ochranu osobních údajů. Tento měsíc vstoupí do sdružení Libra.

Hvězdné výnosy BTC neznamenají pro indické investory bezpečné útočiště

Pandemie Covid-19 dosud Indům nezabránila v investování. V posledních měsících vstoupily na akciové trhy miliony nových indických investorů a poptávka po zlatě je v zemi ohromná. Jako lukrativní se ukázaly také kryptoměny, protože překonaly všechny ostatní třídy aktiv.

Burzy, banky, firmy

Policie uzavřela jihokorejskou kryptoburzu Coinbit za údajné zvýšení objemu obchodování

Soulská metropolitní policejní agentura údajně zastavila místní kryptoburzu Coinbit za údajné zvýšení objemu obchodování. Nejstarší jihokorejské noviny, Soul Shinmun, informovaly o této události ve středečním přehledu zpráv a prohlásily, že Coinbit kanceláře jsou uzavřeny z důvodů údajných podvodů. Burza je obviněna z používání více „ghost účtů“ k nafouknutí obchodních objemů.

Aplikace ICON nabízí vzdálenou KYC pro druhou největší banku v Jižní Koreji

Jižní Korejci budou brzy moci vzdáleně otevírat bankovní účty vyžadující ověření KYC pouze pomocí svých chytrých telefonů. Podle oznámení z 26. srpna od společnosti ICONLOOP, technologická skupina jihokorejské sítě blockchain ICON, spolupracuje se společností Shinhan Bank na vydávání certifikátů shody KYC. Banka je druhou největší bankou v Jižní Koreji s aktivy ve výši 375 miliard USD. Blockchain umožní zákazníkům používat k otevření bankovních účtů technologii decentralizované identity (DID), založené na blockchainu, pomocí mobilní aplikace Zzeung.

Regulace

Americká SEC rozšířila pojem kvalifikovaný investor

Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) oznámila ve středu, že oficiálně rozšířila definici kvalifikovaného investora o jednotlivce. Aktualizace umožňuje, aby se „fyzické osoby“ kvalifikovaly, pokud dosáhly určitých označení nebo údajů. „Dodatek umožní investorům, aby byli hodnoceni jako kvalifikovaní investoři na základě definovaných měřítek odborných znalostí, zkušeností nebo certifikací kromě stávajících testů na příjem nebo čisté jmění,“ uvedla agentura ve svém oznámení.

Mining

Riot Blockchain kupuje 5 100 S19 Pro Antminerů, míří na 1,66 % hashrate

Miningová společnost uvedená na seznamu Nasdaq oznámila nový nákup 5 100 Bitmain S19 Pro Antminerů, které jsou naplánovány k nasazení v únoru 2021. Nové minery budou nakoupeny za 11,2 milionu USD a celý objem se bude po dohodě prodávat za 17,5 milionu USD mining profesionálům.

DeFi

Evai.io: Decentralizovaný systém, který si DeFi zaslouží

Pro dosažení cíle vyžaduje DeFi decentralizovaný ratingový protokol. Evai.io si klade za cíl takový systém poskytnout. Decentralizované financování (DeFi) je nyní považováno za zabijáckou aplikaci blockchainu – zodpovědnou za uvolnění miliard. Ale jako je tomu u každého investičního boomu, tak i tento sektor má své vítěze a poražené.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře