[ZPRÁVY] Twitter se údajně chystá zakázat reklamu na kryptoměny – Tom Lee: Bitcoin na 91 000 USD do dvou let …

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Twitter se údajně také chystá  zakázat reklamu na kryptoměny – Tom Lee: Bitcoin na 91 000 USD do dvou let – Peter Thiel: Bitcoin bude uchovatel hodnoty jako zlato – Správce Mt. Gox tvrdí, že jeho prodeje BTC a BCH neovlivnily trh – Coincheck přestává obchodovat anonymní kryptoměny Monero, Dash a ZCashBittrex přestane obchodovat 80 kryptoměn – Coinbase otevřela účet u Barclays Bank – Americký Kongres věnoval celou sekci výroční zprávy kryptoměnám – Německá Bundesbank chce větší regulaci – Francouzský regulátor představí legislativu podporující ICO – Lucemburský regulátor varoval před investicemi do ICO – Bývalý bubeník Guns N’ Roses zakládá nový kryptoprojekt pro umělce – Ruská kryptokomunita vyzývá k vypnutí minerů na 1 hodinu – Při ceně pod 8 000 USD se nevyplatí těžit BTC – Kodak pokračuje s plánem na vlastní kryptoměnu

Zpráva dne

Zatím oficiálně nepotvrzené zprávy tvrdí, že Twitter bude následovat Facebook a Google a  zakáže širokou reklamu na kryptoměny. Sky News uvádí, že Twitter plánuje novou reklamní politiku, která bude dokončena během pár týdnů. Nová politka pak zakáže reklamy na kryptoměny, na peněženky, na prodej tokenů a na ICO. Tato nová pravidla pro zákaz budou zřejmě platit v globálním měřítku. Bitcoinist.com (v EN)

Tip: O zákazech reklam na kryptoměny na Facebooku a Googlu jsme psali v samostatných článcích.

Kryptoměny

Tom Lee z Fundstratu předpovídá, že cena Bitcoinu dosáhne do března 2020 výše 91 000 USD, přičemž jeho předpověď vychází z grafu, který ukazuje nárůst Bitcoinu po minulém poklesu trhu. Cointelegraph.com (v EN)

Peter Thiel znovu podpořil Bitcoin, když nedávno opět řekl, že se je jako digitální zlato. Spoluzakladatel společnosti PayPal se domnívá, že podobně jako zlato je kryptoměna určena k tomu, aby se stala spíše uchovatelem hodnoty, než platebním prostředkem. Coindesk.com (v EN)

Správce zkrachovalé burzy Mt. Gox, který údajně prodal Bitcoin (BTC) a Bitcoin Cash (BCH) za 400 milionů USD, uvedl, že nevěří, že tyto prodeje ovlivnily tržní ceny BTC nebo BCH. Cointelegraph.com (v EN)

Burzy

Japonská kryptoburza Coincheck přestane obchodovat s anonymními kryptoměnami Monero, Dash, a ZCash jako důsledek hacku z ledna, kdy bylo z burzy ukradeno celkem přes 500 mil. USD v NEM coinech. Cointelegraph.com (v EN)

Burza Bittrex se chystá vyřadit více než 80 altcoinů, které mají žádné nebo malé obchody nebo problém s blockchainem (seznam všech altcoinů v článku v EN) Pokud nestihnete své coiny prodat nebo převést, propadnou. Themerkle.com (v EN)

Coinbase oznámila, že úspěšně otevřela bankovní účet u hlavní britské banky Barclays. Bitcoinist.com (v EN)

Regulace

Americký Kongres vůbec poprvé věnoval ve své výroční ekonomické zprávě celou sekci kryptoměnám a technologii blockchain. Zpráva nazývá rok 2017 “rokem kryptoměn” a poukazuje na to, že Bitcoin byl hlavní globální zpravodajské téma v roce 2017 v Google vyhledávání. Cointelegraph.com (v EN)

I přesto, že se domnívá, že kryptoměny neohrožují finanční stabilitu, je třeba uvažovat o jejich regulaci, řekla viceprezidentka Bundesbank Claudia Buch pro agenturu Reuters. Reuters.com (v EN)

Francouzský regulátor finančních trhů AMF (l’Autorité des marchés financiers) se údajně připravuje na zavedení právních předpisů pro ICO, aby podpořil rozvoj nového typu fundraisingu v zemi. Cointelegraph.com (v EN)

Lucemburský finanční regulátor CSSF vydal varování před investicemi do kryptoměn a ICO. Cointelegraph.com (v EN)

Byznys

Bývalý bubeník Guns N’ Roses a Velvet Revolver, Matt Sorum, zapůjčil své jméno a zkušenosti novému kryptoprojektu Artbit, ve snaze eliminovat prostředníky mezi umělci a spotřebiteli. Bitcoin.com (v EN)

Těžaři byli vyzváni, aby se připojili k letošní kampani “Earth Hour” tím, že 24. března vypnou část svého hardwaru mezi 8:30 a 9:30. Iniciativa účastnit se každoroční akce WWF pochází z ruské kryptokomunity. Bitcoin.com (v EN)

Podle studie provedené analytikem Tomem Leem z Fundstratu je při cenách BTC pod hranicí 8 000 USD pro těžaře těžké dosáhnout zisku. Lee uvádí, že při průměrné ceně šesti centů za kilowatthodinu a cenách hardware někteří těžaři buď nemají žádné zisky, nebo dokonce těží se ztrátou. Bitcoin.com (v EN)

Podle výroční zprávy společnosti 10-K za rok 2017, zveřejněné 15. března, byla společnosti vyplacena platba 750 000 USD společností WENN Digital, která vyvíjí KODAKCoin a příslušnou platformu pro správu digitálních aktiv. Coindesk.com (v EN)

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img