Burza Coinbase ohlásila nový kryptoměnový indexový fond

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Americká kryptoburza Coinbase v úterý oznámila uvedení svého prvního kryptoměnového indexového fondu, který značí vstup burzy do oblasti správy aktiv.

Největší kryptoburza na světě, oceněná na 1,6 miliardy dolarů, vytvořila dceřinou společnost nazvanou Coinbase Asset Management, která bude dohlížet na nový fond Coinbase Index Fund.

Coinbase Index Fund

Fond Coinbase Index bude umožňovat investorům investice do všech digitálních aktiv, uvedených na burze Coinbase, GDAX, vážených podle tržní kapitalizace. V současnosti jsou na burze Coinbase zalistovány tyto digitální měny: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin. Spekuluje se o přidání dalších, například Ripple, ale zatím k tomu nedošlo. Pokud bude na burze uvedeno nové aktivum, bude automaticky přidáno do fondu.

Podle sdělení Coinbase, poskytováním diverzifikované expozice v široké škále aktiv, indexové fondy umožňují investorům sledovat výkonnost celé třídy aktiv, spíše než vybírat jednotlivá aktiva. Znamená to tedy, že fond bude sledovat výkonnost všech zalistovaných kryptoměn a nebude tolik ohrožen volatilitou cen jednotlivých měn. Ve výsledku tato strategie slibuje stabilnější, i když ne tak vysoké zisky, zato ale s menším rizikem – v rámci kryptotrhů.

Zatím jen pro občany USA

V této fázi bude investování do fondu Coinbase Index Fund dostupné pouze akreditovaným investorům v USA. Burza ale podle svého vyjádření pracuje na spuštění dalších finančních produktů, které jsou k dispozici všem investorům a které pokryjí širší škálu digitálních aktiv.

Závěr

Investice do tohoto nebo podobného fondu by mohla být zajímavou alternativou pro ty, kteří nechtějí tolik riskovat. V každém případě ale nespoléhejte jen na jeden zdroj informací a proveďte vlastní průzkum trhu. A mějte na paměti, že stále platí zlaté pravidlo pro jakékoliv investice do kryptoměn – neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

Tip: Pokud chcete nakoupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Zdroje:
Blog.coinbase.com 
Reuters.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img