Tvůrce Litecoinu Charlie Lee připustil možný odchod

0
(0)

Charlie Lee, bývalý ředitel vývoje kryptoburzy Coinbase a ústřední postava digitální měny Litecoin (LTC), oznámil, že je ochotný odstoupit z pozice lídra v případě, že to bude nezbytné pro dosažení globální decentralizace.

Decentralizace je klíčová

Lee v rozhovoru pro TenX uvedl, že navzdory tomu, že Litecoin i Bitcoin fungují na podobných principech, zásadní rozdíl spočívá především v decentralizaci. Fakt, že za BTC stojí anonymní tvůrce, označil Charlie za klíčový.

“Vzhledem k tomu, že jsem ústřední postavou Litecoinu, je tato kryptoměna více centralizovaná. Stejně tak máme více centralizovaný vývojový tým i naše nadace.”

Na otázku Juliana Hospa, spoluzakladatele mobilní peněženky TenX, zda Lee reálně zvažuje odchod ze své vedoucí pozice, tvůrce Litecoinu odpověděl:

“Aby byla měna skutečně celosvětově decentralizovaná, nemůže mít reálného lídra, který se snaží věci ovládat, či usmerňovat. Takže v případě potřeby větší decentralizace jsem ochotný z mé pozice odstoupit.“

Mohlo by vás zajímat: Charlie Lee navrhuje soft-fork pro Litecoin

Charlie a jeho prohlášení

Jeho prohlášení si však odporuje se stanoviskem, které vydal v prosinci minulého roku, kdy odprodal všechny své Litecoiny. Slíbil, že se nehodlá vzdát své role a chce se plně věnovat vývoji této kryptoměny. Připomeňme si jeho stanovisko z konce roku 2017:

“Nebojte se, neopouštím Litecoin. Chci se plně věnovat vývoji a pokud Litecoin uspěje, budu odměněn různými formami a ne pouze vlastnictvím kryptoměny.”

Lee své důvody pro prodej všech Litcoinů, které vlastní, uvedl začátkem února i pro Cointelegraph. Prohlásil, že se tak rozhodl kvůli možnému konfliktu zájmů a ne proto, že by této měně nedůvěřoval. Svůj krok označil z dlouhodobého hlediska za významný a správný, a usoudil, že to této digitální měně může jedině pomoct.

“Myslím, že z dlouhodobého hlediska to bylo správné rozhodnutí, i když momentálně cena klesá a nepřibližuje se ke svému all-time-high (ATH). Jsem přesvědčený, že jsem zvolil správnou cestu.“

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Litecoin, který vznikl v roce 2011, zaznamenal svoje ATH v druhé půlce prosince 2017, kdy cena atakovala hranici 360 dolarů za 1 LTC. Odpůrci této měny podezřívali Leeho, že v době prodeje svých mincí využil příznivou cenu, aby vydělal co nejvyšší sumu. Během tohoto roku zaznamenal Litecoin totiž pád až k hranici 125 dolarů za 1 LTC.

Současné prohlášení Charlieho o možném odstoupení z vedoucí pozice může v komunitě zarezonovat a způsobit pokles ceny. Z dlouhodobého hlediska to podle všeho bude ale jen malý výkyv. Historii, tým a úsilí stojící za touto kryptoměnou může drvivá většina konkurence pouze v tichosti závidět.

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img