Top 5+3 zajímavostí v naši Wiki na téma kryptoměn a tradingu

5
(3)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Ahoj, na Wiki tvrdě pracujeme, a tak bychom rádi ukázali, co vše už tam najdete. Prvních 5 článků je takzvaně softových a poslední tři se týkají obchodování.

Jak se vám prozatím Wiki líbí? Klidně napište do komentáře, co vám tam ještě opravdu chybí.

Díky za každý názor, a nyní můžeme na průzkum.

Relativně jednoduchá témata

HODL nebo obchodování?

Co je Halving Bitcoinu

Bitcoin a jeho hodnota

Co je Fiat měna

Kdo je Satoshi Nakamoto

Co najdete v Trading Wiki

Typy cenových grafů

Trendové čáry – trendline

Risk management

Sdělte nám vaše postřehy, budeme moc rádi pokud se vám něco líbilo, nebo máte k wiki, kterou pro vás budujeme naopak nějaký postřeh 🙂

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

U toho BTC je podle mě nedostatečně vysvětleno, z čeho plyne ta hodnota, což je první věc, na kterou se ptá člověk, co o kryptu nic neví.

bkf1

Tzn. za mě tam chybí, že hodnota BTC je částečně tvořena tím, že k jeho vytvoření byla využita určitá, doslova, práce stroje (doufám, že to říkám správně 🙂 klidně mě někdo poučte/opravte).

Libor

Netreba si mýliť výrobné resp. obstarávacie náklady produktu / el. energia + iné náklady / s hodnotou produktu pre investorov, ktorá generuje zisk z realizácie produktu na trhu / primárne : očakávané dividendy, verejná ponuka na odkúpenie a pod., sekundárne : predaj aktíva na likvidnom sekundárnom trhu za aktuálnu trhovú / burzovú/ cenu. Bitcoin má iba účtovnú hodnotu produktu danú jeho nákladmi na obstaranie. Hodnota pre investora je 0, lebo – open source zadarmo bez predajných tržieb – ako Linux alebo iný open source, napr. kancelársky balík Libre Office. Hodnota Bitcoinu na neregulovaných kryptoburzách nie je pre skutočného investora smerodajná, je to len trading-gaming pre hráčov BTC. Kľudne by sa mohol na kryproburzách ako BTC „kótovať“ aj napr. Linux, ak by o to manipulátori a market makeri v jednej osobe mali záujem. Vybrali si Bitcoin resp. aj iné krypto na vytiahnutie peňazí od retailu cez produkt „investovanie do krypta“. O tom celé to je …..

Fantom

Fakticky téměř správný příspěvěk, který je hned mínusován, i když srovnání s Linuxem je zavádějící neboť jedinečný kousek Linuxu nikomu nepošlete 🙂 Asi by bylo vhodnější nahradit „hodnota BTC“ výrazem „náklady na vytvoření BTC“. Hodnota může být diskutabilní, u nákladů není sporu.

Reklama: