TOP 5 článků za uplynulý týden + Litecoin (LTC) překonal další historický milník

5
(6)

Vitalik Buterin chválí Bitcoin Ordinals

Spoluzakladatel Etherea, Vitalik Buterin, se v nedávném vysílání Twitter Space vyjádřil pozitivně ohledně Bitcoin Ordinals. Buterin poukázal na rostoucí popularitu Bitcoin Ordinals jako na jasný signál ústupu od zastaralé a stagnující politiky, kterou vidí jako břemeno pro ekosystém největší kryptoměny světa. Buterin je pevně přesvědčen, že tato vzrůstající popularita Bitcoin Ordinals výrazně napomohla oživení vývojářské aktivity v rámci bitcoinové sítě. Díky protokolu Ordinals se otevřely dveře pro implementaci NFT přímo v Bitcoinu, což bylo dosud doménou Etherea.

Binance se obává silné regulace ze světa

Minulý týden se australské úřady obrátily na současné i bývalé pracovníky kryptoměnové burzy Binance s požadavkem na kopie interních komunikací a dat z jejich osobních zařízení. Tato akce představuje nejnovější problém z dlouhé řady právních potíží, s nimiž se společnost potýká. Binance se vypořádává s právními komplikacemi na mnoha frontách po celém světě, což zahrnuje seriózní obvinění ze strany amerických regulátorů, policejní razii ve Francii, zamítnutí licence v Nizozemsku a nyní také vyšetřování v Austrálii. Přesto generální ředitel kryptoburzy Binance, Changpeng Zhao, odmítá jakékoliv důvody k obavám.

Zásoba bitcoinů na burzách rychle klesá

S tím, jak došlo k žádostem několika společností o schválení bitcoinového ETF, se spustilo i klasické FOMO. Lidé nakupují a stahují tokeny z burz. Stále více lidí totiž bitcoin považuje za jediné skutečně vzácné aktivum. A logicky z něj chce mít každý alespoň kousek. Nákupní horečka sílí nejen v USA a lidé začínají akumulovat. Někteří analytici spojují všechny budoucí zisky právě s s tímto tokenem. A ti co jej mít nebudou jsou ze hry. Luke Broyles má vizi toho, jak se bitcoin stane základním platidlem společnosti. Klíčovým faktorem je právě jeho omezené množství. Každá inovace (včetně umělé inteligence) ve finále vede k poklesu ceny vstupů. Proti tomu jdou ekonomiky států, které se snaží udržet ceny a úroveň trhu. To často řeší tiskem dalších peněz. Obě tyto síly se neustále zrychlují. Ale bitcoin zůstává konstantní. Právě proto má potenciál stát se základním kamenem. Již dnes se v mnoha státech nakupuje za miliony lokální měny a cena bude pravděpodobně růst.

Kiyosaki znovu důrazně varuje: “Obří krach přichází, co nejrychleji se dostaňte do bitcoinu”

V souladu s tweety, které zveřejňuje od začátku roku 2020, Robert Kiyosaki napsal, že se podle něj blíží “obří krach” a konec fiat měny (falešný USD, jak ji nazývá) je blízko. Důvodem podle něj je zejména nadcházející konference BRICS, která se bude konat v Jihoafrické republice po dobu dvou dnů počínaje 22. srpnem. BRICS tvoří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika a nedávno se objevily informace, že tyto země usilují o vytvoření a zavedení vlastní měny pro obchodování kryté zlatem. Důvodem je snaha snížit závislost na hegemonii USD dolaru. Kiyosaki v tom vidí vážnou hrozbu pro USD, protože americký dolar není od roku 1971, kdy se země rozhodla vystoupit ze zlatého standardu, ničím podložen. Podrobnější plán měny kryté zlatem může být oznámen během blížícího se summitu BRICS. Kiyosaki proto bije na poplach, tvrdí, že USD tentokrát určitě zemře, a vyzývá své stoupence, aby co nejdříve vstoupili do zlata, stříbra a bitcoinu.

Bernstein: Microstrategy zlikviduje pozice v bitcoinu jedině při extrémním propadu

Plán společnosti MicroStrategy na zvýšení dlouhodobého dluhu ji staví pod tlak v souvislosti s možnou likvidací svých obchodních pozic v bitcoinu (BTC). Avšak pouze v případě extrémních cenových propadů. A to zejména kolem splatnosti dluhu v polovině roku 2025, uvedla makléřská společnost Bernstein ve své zprávě. Vyšší cena bitcoinu znamená, že společnost MicroStrategy má silnější bilanci, vyšší cenu akcií a proto má snazší splácení dluhu. A to bez nutnosti prodeje svých kryptoměnových pozic. Navíc silná cena bitcoinu a vyšší cena akcií Microstrategy umožňují společnosti získat nový dluh nebo kapitál a splácet stávající konvertibilní dluhopisy. Pokud ovšem bitcoin selže a dosáhne absolutně depresivních cenových úrovní, hodnota kryptoměnových pozic MicroStrategy nepokryje dluh. Tím pádem vzrostou podmínky pro růst kolaterálu.

Bonusová zpráva

Litecoin (LTC) ještě před očekávaným halvingem překonal další historický milník

Litecoin překonal historický milník v počtu svých síťových transakcí. Jak se uvádí v oficiálním oznámení na Twitteru, síť Litecoinu zpracovala svou 170miliontou transakci.

Vidíme tak zrychlující se růst Litecoinu, který za posledních sedm týdnů přidal více než 10 milionů transakcí. Každý týden tak proběhne více než milion transakcí. Pozoruhodné také je, že LTC síť ve své více než jedenáctileté historii nikdy nevypadla.

Obdobně jako je Bitcoin označován za “digitální zlato”, Liecoin je označován za digitální stříbro. Jednou z nejočekávanějších událostí roku 2023 pro všechny zastánce kryptoměn typu proof-of-work (PoW) je událost halvingu (půlení). Ta se na Litecoinu rychle blíží a podle posledních odhadů by k ní mělo dojít 2. srpna. Jde již o třetí halving v historii LTC. První dva proběhly v letech 2015 a 2019. Podle oznámení zveřejněného na Twitteru se již před touto událostí, do které zbývá přibližně 18 dní, očekávání stupňují. Dne 12. července analytická společnost IntoTheBlock oznámila, že trendy ve vyhledávání Litecoinu dosáhly nového ročního maxima.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img