Binance se obává silné regulace ze světa

4.9
(8)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Binance, největší kryptoměnová burza na světě, podle posledních zpráv čelí rostoucímu tlaku regulačních úřadů. Aktuálně se kryptoburza dostává do hledáčku napříč kontinenty.

Binance a sílící regulace

Minulý týden se australské úřady obrátily na současné i bývalé pracovníky kryptoměnové burzy Binance s požadavkem na kopie interních komunikací a dat z jejich osobních zařízení. Tato akce představuje nejnovější problém z dlouhé řady právních potíží, s nimiž se společnost potýká.

Binance se vypořádává s právními komplikacemi na mnoha frontách po celém světě, což zahrnuje seriózní obvinění ze strany amerických regulátorů, policejní razii ve Francii, zamítnutí licence v Nizozemsku a nyní také vyšetřování v Austrálii. Přesto generální ředitel kryptoburzy Binance, Changpeng Zhao, odmítá jakékoliv důvody k obavám.

V minulém měsíci, kdy americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) vznesla proti Binance a Changpengu Zhaoovi několik obvinění, společnost zaznamenala výrazné výběry ze strany svých klientů a 17% pokles hodnoty svého nativního tokenu BNB.

Bývalý úředník amerického ministerstva financí, Alex Zerden, se k současné situaci okolo Binance vyjádřil následovně:

Pokud jsou obvinění proti Binance pravdivá, mají za následek velmi závažné trestné a občanskoprávní pochybení, včetně otázek souvisejících s národní bezpečnosti. Vzhledem k celosvětovému dosahu burzy by vyšetřování Binance a tato obvinění pravděpodobně zahrnovalo více jurisdikcí a vyžadovalo by trvalou spolupráci mezi více jurisdikcemi.

Mluvčí kryptoburzy v rámci aktuálních problémů minulý týden prohlásil, že Binance je ochotna a bude nadále spolupracovat se všemi regulačními úřady.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 30 261 USD dle KMC, cena tokenu BNB se pohybuje okolo 234 USD.

Závěr

Co si o regulacích kryptoměnového průmyslu myslíte vy? Jaká je vaše oblíbená kryptoměnová burza? Podělte se s námi do komentářů nebo na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lukas
Hodnocení článku :
     

Binance nic nepolozi

an onym

Jestli se proti binance spojí ( nebo
spíš spikne) vícero silných států, neustojí to.

Fantom

V boji proti administrativě USA nejde vyhrát, leda tak s bídou remizovat. Možná něco bude na té konspirační teorii o vytlačení Binance a Coinbase z trhu a nahrazení BR. Ti si pak budou moci hrát s cenou BTC podle libosti. Pohrají si s BTC jak už dříve slibovali.

spot_img