SEC žaluje Binance – Bitcoin a BNB prudce klesají

4.7
(13)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) dnes zažalovala největší kryptoměnovou burzu Binance a jejího generálního ředitele Changpeng „CZ“ Zhao za to, že nedokázali omezit vstup amerických zákazníků na platformu. Také uvedli investory v omyl ohledně svých kontrol dozoru nad trhem a provozovali neregistrovanou burzu cenných papírů. Bitcoin reaguje prudkým pádem.

Binance se veřejně ohradila

Binance se k nařčení samozřejmě okamžitě vyjádřila. Deklarují svou součinnost již od prvních okamžiků, ochotu jednat a hledat konstruktivní řešení. Podle jejich prohlášení měli zaměstnanci komise dostatek času a informací pro seriózní jednání. Místo toho SEC reaguje jednostranně a chce vést soudní spory. Rozhodně se hodlají bránit.

Zároveň oznamují, že veškerá uživatelská aktiva na platformě Binance.US nebyla nikdy ohrožena a jsou plně zabezpečená. Chtějí i nadále spolupracovat s regulačními orgány a tvůrci politik v USA i na celém světě, protože to považují za správnou věc.

Bitcoin a další kryptoměny reagují prudkým poklesem

Taková pompézní zpráva samozřejmě nenechala trh v klidu. Cena bitcoinu se během hodiny propadla o 5 % a BNB o téměř 10 %. Bitcoin se dostal na spodní hranu klesajícího klínu, který se na něm tvoří již pár měsíců. Uvidíme, kam se dále situace vyvine. Ohrožení Binance je pro kryptotrh rozhodně negativní zpráva.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pedro Herrero

USA stejně končí důležitější je postoj BRICS

Fantom

Ne tak rychle, vše má svůj čas a BRICS má svoje vlastní problémy.

Duck

To si fakt někdo myslí že svět začne používat něco tak špatnýho? 😀

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

aneb partička dezolátů, co se spíš poperou mezi sebou

Vojtech
Hodnocení článku :
     

Tak se přeci jen ještě do léta dočkáme další šance na hezký dokup😃 Už jsem skoro přestával věřit, ale zřejmě se mi to vytrvalé lpění na již nastavených limitkách vyplatí. Jen je otázka, kam až se dostaneme. Tohle má potenciál se ještě hodně vyhrotit a otřást trhem do základu. Zvlášť pokud to bude gradovat panickými výběry ve velkém. Pak se ukáže, jak kvalitní byl ten nedávný audit. Žalují prý i Binance, nejen .US odnož. A i samotného CZ. To jsem tedy zvědav…

Fantom

Pořád je šance na nové letošní low. Ale je to hlavně psychologie. Není důvod aby padal BTC, žaloba není proti němu a spor se vede o jiné krypto. Pokud má Binance dostatečné rezervy tak to ustojí a problém BTC je jinde.

Vojtech

Tak cena je vždy o psychologii, u krypta obecně jsem dokonce přesvědčen že zcela výhradně (totální absence jakékoliv vnitřní hodnoty min. u 99% a u zbytku je to přinejmenším sporné). Ano, pokud má Binance dostatečné rezervy. Na to jsem opravdu zvědavý, jak to tenhle “Proof of reserves” titán ustojí 🙂 jinak ta obvinění jsou docela závažná. Každopádně mít u nich peníze/krypto, určitě bych neváhal a vše co nejdřív vybral.

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Čínskýmu šizuňkovi SZ nevěřím ani slovo. Snad se mu to jeho “impérium” na hliněných nohách konečně sesype a my si při té příležitosti dobře nakoupíme.

Jan H.

3-5 let urcite 🙁 Je to masakr ze to tak dlouho trva. Za dobre nakupy jse ale rad

Kenny

Jak si myslite ze ten spor dopadne, SEC vyhoří jak papir (bezcenný) 🙂 Je to jen banda amatérů, co si o sobe mysli ze sezrali veskerou moudrost sveta. Naštěstí soudy jim to opojeni moci uvedou na pravou miru 🙂

an onym

Je to čistě politický případ. Dnešní vedení SEC cítí v boji proti kryptu absolutní podporu vládnoucí Bidenovy administrativy. Za rok jsou v USA volby, do té doby se soudně nic vyřešit nestihne. Očekavám a doufam, že příští prezident bude ke kryptu (ne cbdc) vstřícnější a potencialně dojde ke stažení žaloby dřív než ji soud odmítne.

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Aby jedna firma zároveň vydávala a zároveň tradovala nějaké aktivum je v běžném finančním světě naprosto nemyslitelné (a hlavně ilegální). Tady šizuňk SZ sype opičanům na hlavy svůj BNB shitcoin, a ještě se tváří, jako by to snad mělo být v pořádku….

Fantom

Jak se to vezme. Některé ostatní burzy mají také svůj token. Ripple uvedla na trh XRP a ten se přeprodává mezi veřejností a společnost má stále ještě nějaké tokeny na escrow účtech. Veřejně obchodovatelné společnosti obchodují s vlastními akciemi a je to úplně normální a naprosto pochopitelné. Co je už méně pochopitelné až nenormální je zadlužování veřejných rozpočtů a zejména států, kdy už snad nikdo nevěří že by vůbec v budoucnu mohly být tyto dluhy splaceny (nejen Řecko a Itálie, ale zejména Japonsko, EU a USA – tam se dokonce problém “vyřeší” tím že se pozastaví platnost zákona a vydává se to za “skvělé rozhodnutí pro pracující lid USA”. To je terminologie jak z Československa 50. let. 🙂 Málo pochopitelné, ale legální. 🙂
Co je legální ještě neznamené že je správné – SEC šlape na krk Coinbase, Krakenu a Bittrexu a s FTX neměla nikdy žádný problém … .
Ohledně Binance, ať si udělá každý názor sám, já jsem ji opustil již vloni, nemám důvěku k CZ. Očekával jsem že padne, ale překvapila a stále drži. Pokud ale bude zmrazen majetek Binance US, může to způsobit i kolaps Binance jako takové a pak bude částečně na vině i SEC.
Je dobré i zmínit jak administrativa USA horečně zachraňuje krachující (špatně hospodařící) banky za peníze daňových poplatníků a přitom se snaží zadusit krypto odvětví pod záminkou ochrany klientů, kterým stejně nikdy nijak nepomohou.

an onym

Ftx je jiná kategorie. Kolik oni utratili na kampaň Bidena a na úplatcích, tomu se nikdo nemůže rovnat. Proto ještě SBF nesedí za mřížemi.

spot_img