Bitcoin drží kolem 27 000 USD – kam se posune dál?

5
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Minulou neděli podvečer jsme zažili silný růst na bitcoinu. Během pár hodin si cena dokázala připsat skoro 5 %. Kolem 28 500 USD pak došlo k zamítnutí a pomalému poklesu. To je silná rezistence a asi ani nešlo předpokládat, že jí v neděli prorazíme na první pokus. Na této rezistenci historicky bitcoin vydržel vždy pár měsíců. Podíváme se dnes spolu na grafy a zhodnotíme tvořící se pattern.

Na denním grafu se tvoří klesající klín

Pro příznivce patternů lze na denním grafu vidět klesající klín (falling wedge). Při trendu, který bitcoin nasadil od počátku roku, by se z tohoto patternu dal soudit blížící se potenciální průlom a směr nahoru.

Při pohledu na týdenní graf a kombinaci většiny exponenciálních klouzavých průměrů můžeme vidět formaci podobnou květnu 2020. Po ní následoval růst. Proti ale mluví potenciální medvědí překřížení na MACD.

Jaké hladiny musíme sledovat?

Podíváme se teď spolu na 4hodinový graf za poslední dva měsíce. Vidíme, že se cena bitcoinu pohybuje v patternu klesajícího klínu (červené tečky). Zároveň jsou vyznačeny historicky silné oblasti, kde docházelo k větším obchodům. Nad sebou máme pásmo kolem 27 500 USD a 28 500 USD. Ty slouží jako rezistence k prolomení. Pod námi máme naopak support v podobě pásma kolem 26 800 USD. Při jeho prolomení by další podpora byla kolem 26 000 USD.

Na druhou stranu máme pod sebou i relativně silný 100denní klouzavý průměr, který někteří obchodníci označují jako zásadní. Historicky vždy při kontaktu s ním následovala silnější reakce.

Závěr

Hodně ukazatelů naznačuje potenciál pro možný růst. Lze tak soudit i z páteční reakce ceny bitcoinu na silná čísla americké ekonomiky. Očekával se daleko větší pokles ceny v případě tak dobrých čísel. Pokles se ale nekonal. I proto lze soudit, že se cena bitcoinu chce posunout nahoru. K prolomení nás ale čekají relativně silné rezistence a navíc je horní strana patternu zesílená i 50denním klouzavým průměrem. Osobně očekávám ještě pokles k hladině 26 000 USD a pak teprve růst. To ale není rozhodně žádná investiční rada nebo jakékoliv doporučení pro vás. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img