Rusko zrušilo plány na národní kryptoměnovou burzu

4.7
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ruská vláda již neplánuje spustit regulovanou národní kryptoměnovou burzu. Na místo toho chce spíše regulovat několik platforem pro obchodování s kryptoměnami.

Rusko ruší své plány na národní kryptoburzu

Ruští zákonodárci upustili od myšlenky vytvořit národní kryptoburzu, která by byla součástí Moskevské burzy. S tímto plánem přišla místní vláda v listopadu roku 2022. Místo zřízení jednotné krypto burzy chce Rusko nyní nastavit pravidla pro vytváření a správu krypto platforem. Plán pro národní krypto burzu údajně nepodpořilo ruské ministerstvo financí.

Anatoly Aksakov, který vede výbor pro finanční trhy Dumy, poznamenal, že kryptoburzy by ruským podnikům umožnily zpracovávat přeshraniční transakce a vyhnout se sankcím.

Krypto platformy

Dohlížet na tyto platformy bude pravděpodobně ruská centrální banka, navrhl Aksakov. Související regulační rámec pak bude součástí návrhu zákona o experimentálních právních režimech.

Podle viceguvernéra Bank of Russia Alexeje Guznova je příliš brzy mluvit o kryptoměnových burzách v Rusku v klasickém slova smyslu. Pravděpodobnější je, že by byly vytvořeny krypto platformy, jež by spíše fungovaly jako organizace, které koordinují interakci mezi vývozci a dovozci při usnadňování přeshraničních transakcí. Takové organizace například pomohou ruským společnostem platit za paralelní dovoz.

Proti myšlence o vytvoření národní kryptoburzy se postavily i velké ruské kryptospolečnosti. Ty by také spíše zavedly regulační rámec pro krypto platformy.

Závěr

Nový regulační mechanismus pomůže minimalizovat rizika sankcí a kybernetických útoků na infrastrukturu a také eliminovat problémy související s dominantním postavením na trhu, uvedl výkonný ředitel pro dodržování předpisů BitRiver Oleg Ogienko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img