Kiyosaki znovu důrazně varuje: “Obří krach přichází, co nejrychleji se dostaňte do bitcoinu”

4.2
(12)

Robert Kiyosaki je známý investor a spisovatel, který proslul zejména svou knihou o finančním sebevzdělávání “Bohatý táta, chudý táta”. Krom jiného se také řadí mezi hlasité zastánce bitcoinu. Nedávno své příznivce znovu vyzval k co nejrychlejšímu nákupu bitcoinu.

Kromě toho na začátku tohoto týdne učinil odvážnou cenovou předpověď bitcoinu. V ní očekává, že BTC dosáhne šestimístné cenové hladiny již v roce 2024.

„Obří krach se blíží, dostaňte se do nejrychleji do bitcoinu”

V souladu s tweety, které zveřejňuje od začátku roku 2020, Robert Kiyosaki napsal, že se podle něj blíží “obří krach” a konec fiat měny (falešný USD, jak ji nazývá) je blízko.

Důvodem podle něj je zejména nadcházející konference BRICS, která se bude konat v Jihoafrické republice po dobu dvou dnů počínaje 22. srpnem.

BRICS tvoří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika a nedávno se objevily informace, že tyto země usilují o vytvoření a zavedení vlastní měny pro obchodování kryté zlatem. Důvodem je snaha snížit závislost na hegemonii USD dolaru.

Kiyosaki v tom vidí vážnou hrozbu pro USD, protože americký dolar není od roku 1971, kdy se země rozhodla vystoupit ze zlatého standardu, ničím podložen.

Podrobnější plán měny kryté zlatem může být oznámen během blížícího se summitu BRICS. Kiyosaki proto bije na poplach, tvrdí, že USD tentokrát určitě zemře, a vyzývá své stoupence, aby co nejdříve vstoupili do zlata, stříbra a bitcoinu.

Předpověď: Bitcoin dosáhne hodnoty 120 000 USD

Začátkem tohoto týdne autor knihy “Bohatý táta, chudý táta” rovněž na sociální síti informoval o tom, že země BRICS oznámily své plány na vytvoření měny kryté zlatem. Napsal, že biliony USD se stanou nepoužitelnými a “pospíší zpět domů”, čímž se sníží cena samotného USD. Inflace pak půjde “přes střechu”. Kiyosaki znovu doporučil, aby lidé na nic nečekali a okamžitě začali nakupovat zlato, stříbro a BTC.

Předpovídá, že Bitcoin by mohl v roce 2024 prudce vzrůst na úroveň 120 000 USD. Mimochodem na začátku tohoto roku Kiyosaki předpověděl, že do konce roku 2025 BTC dosáhne závratné hodnoty 500 000 USD. Zejména kvůli tomu, že Spojené státy tisknou biliony dolarů ze vzduchu.

Stejný argument použil již v roce 2020, kdy jsme se ocitli na začátku pandemie. Tehdy bylo Fedem vytištěno více než 6 bilionů dolarů. Ty byly primárně určeny na záchranu podniků a vytvoření “šeků na přežití” pro průměrné americké domácnosti.

Letos, když udeřila bankovní krize, Fed a ministerstvo financí začaly tisknout další peníze. Ty byly pro změnu určeny na záchranu bank, které začaly krachovat jedna po druhé.

Závěr

Od konce druhé světové války byly Spojené státy soustavně dominantní globální supervelmocí. Sovětský svaz soupeřil o převahu během studené války, ale nakonec selhal, když ztratil kontrolu nad svými satelitními státy. V posledních letech pak byla americká hegemonie zpochybněna Čínou.

A nyní tu máme globální uskupení BRICS, jehož součástí jsou nejen Rusko či Čína, ale i Brazílie, Indie či Jižní Afrika. Navíc se spekuluje i o dalších zemích, které by se mohly připojit. Z těch nejčastěji zmiňovaných to je zejména Turecko či Saúdská Arábie. Přijdou velké změny? Je opravdu nejvyšší čas se uchýlit do zlata, stříbra či bitcoinu, jak doporučuje i Kiyosaki?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Čumsem

Tak divoké to nebude (už proto, že BRICS se na ničem nedohodnout, tím spíš ne na nějakém údajným zlatem podloženém shitcoinu), ale 120k by 2024 klidně být mohlo…

Vojtech

Já střílím od boku 170-185k 2024-25🙂

Vojtech

Každopádně nejlepší je mít tak trochu od všeho – zlato, stříbro, btc … a tak dál, podle toho, kdo co rád 🙂

Jirka

Tak pokud klesne USD o 50% a BTC vzroste jen o 100% v USD, tak je to reálně stagnace.. to už bych raději koupil polský zloty 😉

spot_img