Armstrong: Čína je na cestě k dominanci v krypto a fintech sektoru

5
(8)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Brian Armstrong, generální ředitel společnosti Coinbase, naznačil, že Čína by mohla získat dominantní postavení v oblasti kryptoměn a fintech, pokud USA budou nadále omezovat tento průmysl.

Brian Armstrong varuje před Čínou

Generální ředitel kryptoměnové burzy Coinbase, Brian Armstrong, v nedávném rozhovoru zdůraznil, že nadměrná regulace ze strany Spojených států amerických může paradoxně způsobit přesun inovací v oblasti kryptoměn do jiných zemí. Podotkl, že Čína se stává významným hráčem v globální aréně prostřednictvím svých digitálních platforem – Alipay a Tencent, a své digitální měny vydávané centrální bankou (CBDC). V rozhovoru prohlásil:

Vzhledem k těmto krokům a strategii Číny využít finanční technologie k ochraně svých národních zájmů by nemělo být překvapením, že Hongkong se snaží vyprofilovat jako globální centrum kryptoměn.

Armstrong dále uvádí, že tyto kroky čínské strany představují bezprostřední výzvu pro americký dolar a jeho postavení v globálním obchodě. Neopomněl také upozornit, že Hongkong se usilovně pokouší stát se světovým centrem kryptoměn. Podle jeho názoru je Čína hlavním rizikovým faktorem, zatímco ostatní země, jako Velká Británie, Spojené arabské emiráty, Brazílie, Japonsko, Evropská unie, Austrálie a Singapur, rychle implementují krypto regulace.

Brian Armstrong také uvedl, že většina Američanů má pocit, že stávající finanční systém není v jejich prospěch. Výzkumy ukazují, že 70% Američanů se domnívá, že pokud se systém nezmění, budou jejich děti na tom hůře. Rychlý nárůst národního dluhu a vysoká inflace zasahují všechny, kromě nejbohatších Američanů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 27 051 USD dle KMC.

Závěr

Představuje podle vás Čína hrozbu? Souhlasíte se slovy generálního ředitele kryptoburzy Coinbase? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celý rozhovor portálu Marketwatch se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1] Přidejte se také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img