Zásoba bitcoinů na burzách rychle klesá

4.9
(8)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

S tím, jak došlo k žádostem několika společností o schválení bitcoinového ETF, se spustilo i klasické FOMO. Lidé nakupují a stahují tokeny z burz. Stále více lidí totiž bitcoin považuje za jediné skutečně vzácné aktivum. A logicky z něj chce mít každý alespoň kousek. Nákupní horečka sílí nejen v USA a lidé začínají akumulovat.

Někteří analytici spojují všechny budoucí zisky právě s s tímto tokenem. A ti co jej mít nebudou jsou ze hry. Luke Broyles má vizi toho, jak se bitcoin stane základním platidlem společnosti. Klíčovým faktorem je právě jeho omezené množství. Každá inovace (včetně umělé inteligence) ve finále vede k poklesu ceny vstupů. Proti tomu jdou ekonomiky států, které se snaží udržet ceny a úroveň trhu. To často řeší tiskem dalších peněz. Obě tyto síly se neustále zrychlují. Ale bitcoin zůstává konstantní. Právě proto má potenciál stát se základním kamenem. Již dnes se v mnoha státech nakupuje za miliony lokální měny a cena bude pravděpodobně růst.

Umělá inteligence si vybere bitcoin jako základní kámen

Něco podobného nedávno publikoval i Arthur Hayes, když predikoval nárůst ceny tokenu nad 750 000 USD. Podle něj je logické, že si umělá inteligence zvolí bitcoin jako základní finanční prvek svého světa.

Proto nastává závod o zbývající zásoby. Luke Broyles zveřejnil graf, který ukazuje dostupné množství tokenů pro obchodování. Z něj vyplývá, že již v roce 2020 nastal inflexní bod a nabídka tokenů dostupných pro trading na burzách od té doby klesá. Po oznámení finanční skupiny Blackrock, o žádosti na schválení bitcoinového ETF, se tempo poklesu ještě zrychlilo. Navíc nás za 250 dní čeká další halving.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

Budu moc rad kdyz se vize 750k naplni 🙂

Srsen

Kde drzite bitcoiny?
Na trezore ci na burze?
D.

Jozefj

Čo ak zrušia burzy(coinbase,binance), ako sa kryptomeny vymenia za napr. euro ?

ozz

Ano, to platí dnes, ale pokud by nedejbože opravdu došlo je zrušení burz, tak by se spustila lavina a velmi pochybuji o tom, že by zůstal někdo, kdo by za své služby a zboží bral jakékoliv krypto! Co by pak asi s nimi dělal? Jen doufám, že se tohoto černého scénáře nedožiju… 😉

Anonkai

Možná cesta je napriamo kupovať / predávať, proste P2P. Existujú platformy HodlHodl, Bisq alebo Android app Vexl, Peach Bitcoin. Nie je v tom žiadna atómová veda.(Bisq je o niečo komplikovanejšii s inštaláciou). Žiaden prostredník, ale priamo medzi ľuďmi a do vlastnej wallet. Ale osobne si myslím, že burzy typu Coinbase nezmiznú, len budú čoraz viac regulované. Je to potom na každom jednotlivcovi, ako sa k tomu postaví. Osobne mať KYC a noKYC coiny je zlata stredná cesta.

spot_img