TOP 5 článků za minulý týden + SEC v případu Ripple čelí soudní kritice

5
(5)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš redakční výběr top 5 článků. Chybět nebude ani bonusová zpráva dne.

Cena bitcoinu roste, může za to vypořádání Binance a naděje na spotové Bitcoin ETF

Cena bitcoinu se odrazila od korekce z 21. listopadu a dosáhla intradenního maxima 37 431 dolarů. Při této rallye cena bitcoinu vzrostla o 3 %. Cenový posun vnikl jako reakce obchodníků na vypořádání sporu mezi společností Binance a Ministerstvem spravedlnosti Spojených států amerických (DOJ).

Vypořádání Binance opětovně vyvolalo pozdvižení okolo schválení spotového Bitcoin ETF. Podle účastníků trhu bude ETF brzo schváleno. Vypořádání největší kryptoměnové burzy na světe této teorii přispívá, jelikož Binance přichází o své dominantní postavení neregulované burzy. Dále má ETF na kryptoměnový trh přinést výrazný příliv kapitálu. Kapitál bude nejspíše tlačit cenu samotného bitcoinu směrem vzhůru. Zvýšení ocenění se očekává i u altcoinů, které se obvykle pohybují v souladu s cenou bitcoinu.

Enormní americký státní dluh má splatnost v příštím roce – Zvyšuje tak tlak na úrokové sazby

Podle nedávno zveřejněné analýzy investiční firmy Apollo čelí Spojené státy americké klíčovému finančnímu momentu, kdy téměř třetina všeho nesplaceného dluhu americké vlády má splatnost do následujících 12 měsíců. Tento trend je obzvláště znepokojivý, protože podíl veřejného dluhu Spojených států splatného do jednoho roku dosáhl 31 %, což jsou úrovně srovnatelné s obdobím pandemie koronaviru.

V absolutních hodnotách tento krátkodobý dluh představuje 7,6 bilionu amerických dolarů, což je největší suma od začátku roku 2021. Podle Torstena Sløka, hlavního ekonoma společnosti Apollo, tato situace vytváří silný tlak na růst úrokových sazeb v USA. Kromě toho tento krátkodobě splatný dluh tvoří více než čtvrtinu amerického HDP, což je menší podíl než v roce 2020.

Bitcoin dosáhl nejvyšší ceny za poslední rok a půl

I když graf bitcoinu již od neděle maluje červené denní svíčky, tak v pátek si udělal krátký výlet nad hranici 38 000 USD a kurz tak dosáhl nejvyšší ceny za posledních 18 měsíců. Většina analytiků po této události očekávala korekci až na hladinu kolem 36 500 USD. Zatím jim to docela vychází.

Cena bitcoinu se v pátek odpoledne přehoupla přes hranici 38 000 USD a vydržela tam skoro dvě hodiny. Populární obchodník Skew na sociální síti X zveřejnil analýzu, podle níž za touto cenovou akcí stál pravděpodobně jeden jediný subjekt. Jeho dlouhá pozice již byla uzavřena. Po takové akci asi všichni očekávají příchod korekce v podobě mírného poklesu nebo stranového pohybu.

Kdo je nový muž v čele Binance? Seznamte se s Richardem Tengem

V návaznosti na nucený odchod Changpeng Zhaa z vedení Binance, oznámila kryptoburza jmenování Richarda Tenga do pozice generálního ředitele. Zkušený finančník přináší do Binance více než 30 let zkušeností z finančních služeb a regulací.

Richard Teng zahájil svou kariéru v Binance v srpnu 2021 jako generální ředitel pro Singapur. Později rozšířil svůj dosah a získal zodpovědnost za regiony Středního východu, severní Afriky, Evropy a všech ostatních trhů mimo USA. V rámci Binance se věnoval vedení regionálních týmů, rozvoji strategických partnerství a podpoře inovací v kryptoměnovém sektoru.

Binance tento měsíc ukončí podporu svého stablecoinu BUSD

Zůstatky mnoha uživatelů v měně Binance USD (BUSD) budou od 31. prosince automaticky převedeny na First Digital USD.

Přední kryptoměnová burza Binance oznámila, že od 15. prosince přestane podporovat všechny produkty Binance USD (BUSD) poté, co společnost Paxos zastavila mintování nových mincí.

V oznámení z 29. listopadu Binance uvedla, že uživatelé by měli své stávající BUSD na burze vybrat nebo převést na jiná aktiva před 15. prosincem. Počínaje 31. prosincem společnost Binance vypne výběry pro BUSD. V té době budou stávající zůstatky pro některé uživatele automaticky převedeny na First Digital USD (FDUSD).

Bonusová zpráva

SEC v případu Ripple čelí soudní kritice, jsou tu nesrovnalosti

CLO Stuart Alderoty z Ripple zdůraznil kritiku různých soudů vůči SEC ohledně jejího vyřizování soudních sporů proti kryptoměnám. V případu SEC proti Ripple soud Komisi pokáral za to, co považoval za pokrytecké chování. Soud zjistil nesrovnalosti v argumentech SEC a kritizoval Komisi za to, že věrně nedrží zákona.

Alderoty uvedl další případ týkající se kryptografické burzy Coinbase. Podle něj soud souhlasil s tím, že SEC nereagovala v dobré víře na žádost Coinbase o vytvoření jasných krypto pravidle.

Jiný soud označil neochotu SEC schválit spotový burzovně obchodovaný fond (ETF) na bitcoiny za “svévolnou a rozmarnou”. V tomto případě společnost Grayscale žalovala SEC za to, že neschválila její žádost o přeměnu jejího fondu Bitcoin Trust na bitcoinový ETF.

Pokračující právní střet SEC vs Ripplem trvá. Nedávno se konalo zasedání regulátora za zavřenými dveřmi, kde se sešli vysoce postavení úředníci, aby řešili probíhající právní spory.

Zatímco uzavřená zasedání v rámci SEC jsou běžná, program jednání zdůrazňoval diskuse o urovnání. To vyvolalo spekulace, že ústředním bodem diskusí byl případ Ripple. Je však třeba krotit případný optimismus a sluší se poznamenat, že v oficiálním oznámení regulátora není výslovně zmíněna společnost Ripple ani XRP. Přesto někteří členové komunity XRP spekulují, že výsledek jednání by mohl vést k dohodě.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img