Binance tento měsíc ukončí podporu svého stablecoinu BUSD

5
(1)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Zůstatky mnoha uživatelů v měně Binance USD (BUSD) budou od 31. prosince automaticky převedeny na First Digital USD.

Přední kryptoměnová burza Binance oznámila, že od 15. prosince přestane podporovat všechny produkty Binance USD (BUSD) poté, co společnost Paxos zastavila mintování nových mincí.

V oznámení z 29. listopadu Binance uvedla, že uživatelé by měli své stávající BUSD na burze vybrat nebo převést na jiná aktiva před 15. prosincem. Počínaje 31. prosincem společnost Binance vypne výběry pro BUSD. V té době budou stávající zůstatky pro některé uživatele automaticky převedeny na First Digital USD (FDUSD).

Zdroj: twitter.com

BUSD je neregistrovaný cenný papír

Jedná se o poslední krok společnosti Binance, která ukončila poskytování služeb pro svůj nativní stablecoin. Burza oznámila, že plánuje postupně ukončit podporu BUSD do února 2024, počínaje ukončením výpůjčních a úvěrových služeb v říjnu.

V únoru Komise pro cenné papíry Spojených států amerických naznačila, že BUSD je neregistrovaným cenným papírem. Uvedla tak v oznámení Wells vydaném společnosti Paxos – emitentovi stojícímu za stablecoinem. Newyorský úřad pro finanční služby rovněž nařídil společnosti Paxos, aby zastavila vydávání BUSD.

Dne 21. listopadu americké úřady oznámily, že se dohodly s Binance a bývalým generálním ředitelem Changpengem Zhaem na vyrovnání, podle kterého musí zaplatit 4,3 miliardy USD. Zhao v rámci vyrovnání odstoupil z funkce generálního ředitele Binance a na jeho místo nastoupil Richard Teng.

Před srpnem byl BUSD jedním z největších stablecoinů podle tržní kapitalizace. V listopadu 2022 dosáhla maxima více než 23,3 miliardy dolarů. V době zveřejnění článku činila tržní kapitalizace stablecoinu zhruba 1,7 miliardy dolarů. Za posledních 12 měsíců klesla o více než 92 %.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img