Kdo je nový muž v čele Binance? Seznamte se s Richardem Tengem

4.8
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V návaznosti na nucený odchod Changpeng Zhaa z vedení Binance, oznámila kryptoburza jmenování Richarda Tenga do pozice generálního ředitele. Zkušený finančník přináší do Binance více než 30 let zkušeností z finančních služeb a regulací.

Nový generální ředitel Binance

Richard Teng zahájil svou kariéru v Binance v srpnu 2021 jako generální ředitel pro Singapur. Později rozšířil svůj dosah a získal zodpovědnost za regiony Středního východu, severní Afriky, Evropy a všech ostatních trhů mimo USA. V rámci Binance se věnoval vedení regionálních týmů, rozvoji strategických partnerství a podpoře inovací v kryptoměnovém sektoru.

Před příchodem do Binance působil Teng jako generální ředitel Abu Dhabi Global Market (ADGM), kde si vysloužil reputaci jednoho z nejprogresivnějších regulátorů na světě. Jeho bohaté zkušenosti zahrnují také roli ředitele regulačního oddělení singapurské burzy (SGX) a vedoucího oddělení podnikových financí u Monetary Authority of Singapore.

Tengovo akademické pozadí je stejně působivé. Studoval na University of Western Australia a Nanyang Technological University, kde získal tituly v aplikovaných financích a účetnictví.

Nová vize

V oficiálním prohlášení ze dne 27. listopadu 2023, Richard Teng sdílel své nadšení a víru v sílu a potenciál společnosti Binance. Prohlásil: „Je mi ctí stát v čele firmy, která je postavena na pevných základech. Binance nejenže udržuje své postavení jako největší kryptoměnová burza na světě z hlediska objemu, ale také se pyšní bezdlužnou kapitálovou strukturou, efektivním řízením nákladů a navzdory nízkým transakčním poplatkům dokáže generovat stabilní příjmy a zisky,” řekl Teng. Dále zdůraznil, že inovace by měly být prospěšné pro uživatele a že jeho cílem je nadále poskytovat produkty nejvyšší kvality.

V posledních letech Binance prošla důležitými transformacemi, zvláště v oblasti dodržování regulačních předpisů. Tento trend pokračuje i s jmenováním Richarda Tenga jako CEO, který je známý svým závazkem ke spolupráci s regulačními orgány po celém světě. „S více než třicetiletými zkušenostmi v oblasti finančních služeb a regulací dobře chápu unikátní výzvy a příležitosti, které naše odvětví nabízí. Jsem odhodlán vést naše uživatele jak přes kryptoměnové zimy, tak i vrcholy,” dodal Teng.

Nový generální ředitel Binance zdůraznil, že uživatele staví společnost na první místo. Poukázal také na  odpovědný přístup k aktivům uživatelů, přičemž zmínil systém proof-of-reserves a fond bezpečných aktiv pro uživatele (SAFU) jako klíčové prvky zajišťující důvěru v platformu.

Závěr

Richard Teng má bohatou profesní historii ve finančních službách a regulacích. Přináší do Binance novou perspektivu a vizi. Lze předpokládat, že pod jeho vedením burza zaměří na budování silných vztahů s regulátory v různých světových jurisdikcích. Až následující měsíce ukážou, zda kormidlo lodi Binance, které tak dlouho řídil Changpeng Zhao, bylo předáno do správných rukou.

Zdroje:
TZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Čumsem

Burza s vlastním shitcoinem je z principu nedůvěryhodná. Ať už je to FTT a nebo BNB…

spot_img