TOP 5 článků za minulý týden + Charles Hoskinson věří, že Cardano se stane největší kryptoměnou na světě

5
(9)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš redakční výběr top 5 článků. Chybět nebude ani bonusová zpráva dne.

Těžba bitcoinů je ve většině Evropy významně ztrátová

Společnost CoinGecko zveřejnila seznam nejvíce ztrátových zemí pro těžbu bitcoinu. Data postavili na ceně elektřiny pro domácnosti. Nejhorší je to v Itálii. Náklad 208 560,33 USD na vytěžení 1 bitcoinu je při aktuální ceně 26 000 USD významně ztrátový. V první desítce zemí se umístilo 9 evropských zemí.

Náklady na těžbu v Itálii jsou asi 8x vyšší, než je aktuální hodnota tokenu. Na druhém místě se umístilo Rakousko s náklady 184 352,44 USD. Třetí místo patří Belgii s nákladem 172 381,5 USD. Při pohledu na druhou stranu spektra vidíme, že například v Libanonu stojí domácí těžba velmi málo. Náklady na vytěžení 1 tokenu bitcoinu vyjdou na 266 USD.

Co hledat za poklesem ceny bitcoinu? Analytici nabízí 5 důvodů

Cena bitcoinu se za posledních 7 dní propadla o více než 11 procent a mnozí se snaží najít odpovědi na otázku, co stojí za tímto poklesem. Analytici poukázali na pět možných důvodů.

Dne 18. srpna kolem 21:35 UTC cena bitcoinu náhle během 10 minut klesla o více než 8 %. To se samozřejmě projevilo i na ceně ostatních kryptoměn. Tržní analytik společnosti EToro Josh Gilbert připsal pokles ceny BTC zprávě, že společnost SpaceX se možná zbavila všech (nebo zásadní části) bitcoinů v hodnotě 373 milionů dolarů.

Binance omezuje výběry v Evropě

Klienti evropské pobočky kryptoměnové burzy Binance se podle posledních zpráv potýkají s komplikacemi při výběru fiat měn. Tyto problémy mají svůj původ v obtížích spojených s převody prostřednictvím systému SEPA.

Binance, jedna z největších kryptoměnových burz na světě, dočasně zastavila výběry a vklady v eurech skrze SEPA. Tuto informaci zveřejnila zákaznická podpora kryptoburza na sociální platformě X (ještě před nedávnem známá jako Twitter) dne 20. srpna. Avšak tato zpráva byla později ze stránky odstraněna.

SEC zvažuje schválení 16 futures ETF na ether

Poslední dobou se často zmiňuje případné schválení spotových bitcoinových ETF jako významný býčí signál. Někteří analytici očekávají následný růst ceny až na 150 000 USD. Ve hře ale nejsou jen burzovně obchodovatelné fondy (ETF) na bitcoin. Aktuálně má Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ke schválení i 16 žádostí na futures ETF na ether. A i jejich schválení vypadá nadějně. Některé zdroje dokonce tvrdí, že by mohly být schváleny všechny současně.

Ether je nativní coin blockchainu Ethereum, který se používá pro peer-to-peer transakce v rámci decentralizované sítě. Tyto fondy by sledovaly výkonnost jejich futures kontraktů a místo přímé investice do aktiva by investovaly právě do těchto kryptoměnových derivátů. Pro mnohé je to lepší investice, která dokáže dobře vydělávat i v případě poklesu ceny.

Ripple (XRP) se profiluje jako možný šampion pro příští bull run

Token XRP zažil velmi silný nárůst po zveřejnění výsledku soudu a uznání, že se nejedná o cenný papír, jak jej označila Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Ještě ten den uzavřela denní svíce s nárůstem přesahujícím 70 %. A i po celkovém propadu kryptoměnového trhu z minulého týdne si token drží vyšší cenu než měl před zveřejněním rozhodnutí soudu. Analytici ho dokonce považují za jednoho z možných šampionů pro příští bull run.

Bonusová zpráva

Charles Hoskinson věří, že Cardano se stane největší kryptoměnou na světě

Charles Hoskinson se vyjádřil, že má silný pocit, že Cardano (ADA) bude vedoucí kryptoměnou budoucnosti.

Během svého projevu na akci Rare Evo 2023 v Denveru Hoskinson účastníkům sdělil, že Cardano, které je v současnosti osmým největším digitálním aktivem podle tržní kapitalizace, překoná Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH), protože má podle něj vyšší úroveň škálovatelnosti a interoperability.

Lidé se decentralizovaného řízení bojí, protože ho považují za něco, co jim něco bere, ale já jsem tomu nikdy nevěřil… Myslím, že když dáte lidem šanci povstat a ukázat, kdo jsou a co dokážou, dokážou úžasné věci, takže to je naše výzva. Proto se Cardano podle mě pravděpodobně stane největší kryptoměnou na světě.

Krom toho se také Hoskinson domnívá, že platforma inteligentních kontraktů má také potenciál nahradit zastaralé části společenské infrastruktury (hlasování).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
an onym

” hlasování v bankovním systému” – tady zase řádil google translator.

Čumsem

Zatím je Cardano (co do výkonnosti) největší shit v mém portfoliu (naštěstí ho mám extrémně málo – pod 1 % všeho krypta) a to jsem ho kupoval už za hodně levno. Chudáci ti chudáci, co tomu fakt věří a nakoupili na topu.

Fantom

Ono to může být ještě všechno jinak. Dost záleží na tom portfoliu – nakonec totiž právě ADA může být jedinou perlou v hromadě …. .
Kupovat na topu je blbost u každého aktiva i kdyby se jednalo o akcie Microsoftu nebo Sony. Jenom podle poklesu od ATH bych to nehodnotil. Z mého pohledu je ADA určitě lepší než například propagovaná SOL nebo LTC které má menší ztrátu.
Záleží na tom, zda má ono aktivum co nabídnout jinak řečeno zda má dlouhodobou perspektivu.
Jinak by totiž byl DOGE nebo i PEPE tímto měřítkem ještě docela v pohodě 🙂

an onym

Nikdy v danou chvíli nevíte, jestli aktuální cena bude za x dní dno nebo top. Koupit i top nevadí, pokud nejste trader a nakupujete DCA.

spot_img