SEC zvažuje schválení 16 futures ETF na ether

5
(9)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Poslední dobou se často zmiňuje případné schválení spotových bitcoinových ETF jako významný býčí signál. Někteří analytici očekávají následný růst ceny až na 150 000 USD. Ve hře ale nejsou jen burzovně obchodovatelné fondy (ETF) na bitcoin. Aktuálně má Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ke schválení i 16 žádostí na futures ETF na ether. A i jejich schválení vypadá nadějně. Některé zdroje dokonce tvrdí, že by mohly být schváleny všechny současně.

Ether je nativní coin blockchainu Ethereum, který se používá pro peer-to-peer transakce v rámci decentralizované sítě. Tyto fondy by sledovaly výkonnost jejich futures kontraktů a místo přímé investice do aktiva by investovaly právě do těchto kryptoměnových derivátů. Pro mnohé je to lepší investice, která dokáže dobře vydělávat i v případě poklesu ceny.

Proč si obchodníci myslí, že budou schváleny?

Od července regulátor neustále přijímá nové a nové žádosti a zatím nevyzval ani jednu společnost ke stažení. To je významný rozdíl oproti roku 2021, kdy společnostem vracel velmi rychle jejich žádosti. I proto si obchodníci myslí, že dojde ke schválení. Očekávají to i s ohledem na spotové bitcoinové ETF o jejichž schválení žádají finanční giganti jako je Blackrock nebo Fidelity.

Kdo bude první?

Na rychlosti záleží. Jako příklad můžeme uvést první futures bitcoinový ETF společnosti ProShares. Od svého založení v říjnu 2021 shromáždil více než miliardu USD ve spravovaných aktivech. Obdobný produkt uvedla společnost Valkyrie jen o několik dnů později a jejich aktiva se pohybují kolem 28 milionů dolarů. Několik zdrojů obeznámených se situací ale tvrdí, že dojde ke schválení vícero fondů současně. Pro kryptoměnový trh by to tak mohl být další býčí signál, i když ne tak silný jako spotové ETF na bitcoin.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr Hejlek

Už aby to bylo 😉

bkf1

Jenom aby to nakonec nebylo tak, že teď SEC akorát vymýšlí strategii, “střádá munici” a vyvrcholení bude, že to všechno najednou smete ze stolu.

spot_img