Ripple (XRP) se profiluje jako možný šampion pro příští bull run

4.7
(13)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Token XRP zažil velmi silný nárůst po zveřejnění výsledku soudu a uznání, že se nejedná o cenný papír, jak jej označila Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Ještě ten den uzavřela denní svíce s nárůstem přesahujícím 70 %. A i po celkovém propadu kryptoměnového trhu z minulého týdne si token drží vyšší cenu než měl před zveřejněním rozhodnutí soudu. Analytici ho dokonce považují za jednoho z možných šampionů pro příští bull run.

Indikátory naznačují, že XRP se pohybuje u svého dna a předpovídají možný růst. Support aktuální ceny tvoří 200denní klouzavý průměr. Token se aktuálně obchoduje kolem 0,53 USD, ale po zveřejnění rozhodnutí soudu se obchodoval kolem 0,80 USD. Dlouhodobý růst se očekává i s ohledem na rozhodnutí soudu. To umožnilo americkým burzám opětovně token zalistovat a přitáhlo i zájem investorů.

Proč by mělo XRP uspět v příštím bull runu?

Analytik VirtualBacon si myslí, že XRP má velký potenciál hned ze tří důvodů. Token se na své maximum nevrátil již po dobu pěti let a zažil dva cykly poklesu ceny. Navíc tokenomika XRP se jeví jako zdravá a Ripple vrací tokeny do úschovy. Naplňují tak systém Escrow, který společnost Ripple zavedla již v roce 2017.

Ten zajišťuje kontrolu dodávek, předvídatelnost a stabilitu ekosystému při současném plnění požadavků majitelů tokenů. Systém zároveň velice dobře podporuje růst XRP. Posledním důvodem, který analytik uvádí, je zvýšená poptávka po XRP v souvislosti s rozvojem digitálních měn centrálních bank (CBDC).

Závěr

To jestli XRP uspěje nám ukáže čas. Ale aktuální indikátory ukazují, že by cena tokenu mohla začít zase pomalu růst. Jako nejbližší rezistence se jeví 30denní klouzavý průměr. Po jeho překonání by se cena mohla do konce roku dostat na hodnotu kolem 0,80 USD.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img