TOP 5 článků za minulý týden + Slibný “Uptober” na Bitcoinu před námi?

5
(6)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš redakční výběr top 5 článků. Chybět nebude ani bonusová zpráva dne.

Coinbase drží téměř 5 % všech existujících bitcoinů

Podle nových dat od blockchainové analytické platformy Arkham Intelligence drží kryptoměnová burza Coinbase téměř 1 milion Bitcoinů. Toto číslo představuje zhruba 5 % všech existujících Bitcoinů na světě. Aktuální tržní hodnota těchto mincí je impozantní, přesahuje 25 miliard amerických dolarů. Zajímavým faktem je, že z celkového počtu BTC, které Coinbase drží, vlastní burza sama pouze kolem 10 000 bitcoinů, což odpovídá hodnotě zhruba 200 milionů dolarů.

Společnost Arkham dále zveřejnila, že Coinbase využívá 36 milionů různých bitcoinových adres. Tyto adresy slouží pro ukládání a správu obrovského množství kryptoměn, které kryptoburza drží. Tento rozsáhlý systém adres umožňuje Coinbase efektivně spravovat a zabezpečit své aktiva.

Od přechodu na proof-of-stake zaznamenala cena Etherea nové minimum oproti bitcoinu

Dne 20. září Ether dosáhl nejnižší úrovně vůči bitcoinu za posledních 14 měsíců. Tím také došlo k porušení kritické podpory 0,06 BTC. To vyvolalo mezi investory do ETH otázky o faktorech stojících za tímto poklesem ceny a o tom, co bude zapotřebí ke zvrácení trendu.

Kupci ETH vkládali největší naděje do vylepšení protokolu, které výrazně snížilo potřebu emise nových mincí, když síť přešla na konsensuální mechanismus proof-of-stake. Tyto naděje se naplnily v polovině září 2022, což vedlo k roční míře emise pouhých 0,25 % nabídky. Tato transformace byla v souladu s vizí komunity Ethereum o “ultrasound penězích”.

Alarmující stav státního dluhu USA – Každý den roste o 14 miliard

Státní dluh Spojených států prudce roste. Minulý týden pak překročil rekordní hodnotu 33 bilionů dolarů. Částka, o kterou se denně navyšuje, je téměř 14 miliard USD.

Makroekonomický server The Kobeissi Letter zveřejnil informaci, že celkový dluh USA od doby, kdy přesně před týdnem překročil 33 bilionů dolarů, poskočil o 100 miliard dolarů.

To se rovná 14,3 miliardám dolarů denně, které k americkému dluhu za poslední týden přibývají. To je více než celková částka Etherea stakovaná v Lido, která má hodnotu přibližně 13,8 miliardy dolarů. Když k tomu připočteme přibližně 3 miliardy dolarů denně na úrokové náklady, bavíme se o více než 17 miliardách dolarů denně. To je více, než je společná celková tržní kapitalizace Cardana (ADA) a Solany (SOL).

Spekulanti se k bitcoinu obrací zády – krátkodobá investice se jim nevyplácí

Cenu bitcoinu máme poslední dobou velmi stabilní a to vede i ke změně složení typu investorů. Hlavně krátkodobí investoři s investicí do 155 dnů z trhu výrazně mizí. Bitcoin se sice z dlouhodobého hlediska vyplácí, ale jeho volatilita se pohybuje velice blízko historického minima. Pro krátkodobou investici je tak riziko případné ztráty evidentně vyšší než možný očekávaný výnos.

Množství držených tokenů v peněženkách krátkodobých investorů (spekulantů) je aktuálně nejnižší za posledních 12 let. Situace se podobá začátku roku 2011, kdy se trh s aktivem teprve začínal formovat a cena se odrazila od nuly. Kurz jeho ceny se tehdy pohyboval kolem 0,20 USD.

Halving bitcoinu zvýší efektivní cenu pro těžbu na 30 000 USD

Těžaři jsou páteří celého fungování blockchainu bitcoinu. Pro validaci převodů a tvorbu Ordinals komunita potřebuje jejich fungování. Za to dostávají odměny v podobě poplatků a za každý vytěžený blok získávají i odměnu ve formě tokenů. Přichází halving a tato odměna se sníží na polovinu. Náklady ale zůstávají. Růst ceny bitcoinu je pro ně tedy životně důležitý.

Podle společnosti Glassnode jsou aktuální náklady těžařů kolem 15 000 USD na jeden vytěžený bitcoin. Přibližně za 197 dní nás čeká další halving. Náklady na 1 vytěžený token pravděpodobně vzrostou na 30 000 USD a pro těžaře nastává problém v případě, že by cena tokenu byla v té době nižší než tyto náklady.

Bonusová zpráva

Slibný “Uptober” na Bitcoinu před námi? Dosáhne cena ve 4. čtvrtletí 40 000 dolarů?

Michaël van de Poppe, známý kryptoanalytik, se naladil na pozitivní notu pro nadcházející čtvrté čtvrtletí. Láskyplně ho nazval “Uptober”. Zmínil několik faktorů, díky nimž by mohly být následující tři měsíce pro bitcoin a celý trh s kryptoměnami obzvláště slibné. Mezi tyto faktory patří potenciální schválení kryptoměnových burzovně obchodovaných fondů (ETF) a očekávaný předhalvingový nárůst cen.

Podl jeho názoru není vyloučeno, že v rámci současného čtvrtletí dojde k ocenění Bitcoinu na hodnotu 40 000 dolarů.

Tato předpověď přichází jen několik hodin poté, co se americký Senát těsně vyhnul shutdownu tím, že schválil návrh zákona o nouzovém financování vlády na příštích 45 dnů. Toto přechodné opatření, oficiálně známé jako HR 5860, poskytuje Sněmovně reprezentantů i Senátu dodatečný čas na dokončení rozpočtových plánů. Návrh zákona o 71 stranách, který vypracoval předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy, vyčleňuje finanční prostředky na pomoc při katastrofách, ale nerozšiřuje žádnou novou finanční pomoc pro probíhající konflikt Ukrajiny s Ruskem.

Dne 30. září 2023, tedy pouhý den před ohlášením začátku “Uptober”, vyzval Michaël van de Poppe své příznivce, aby si zajistili své pozice na Chainlinku (LINK), Bitcoinu (BTC) a Ethereu (ETH). Podle jeho slov se medvědí trh blíží ke konci a následný vzestup má velký potenciál být výrazný.

Poblahopřál těm, kteří hromadili a drželi své krypto pozice, a zdůraznil, že jejich strategie se v nadcházejícím býčím čtvrtletí pravděpodobně vyplatí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img