Alarmující stav státního dluhu USA – Každý den roste o 14 miliard

4.9
(8)

Státní dluh Spojených států prudce roste. Minulý týden pak překročil rekordní hodnotu 33 bilionů dolarů. Částka, o kterou se denně navyšuje, je téměř 14 miliard USD.

Makroekonomický server The Kobeissi Letter zveřejnil informaci, že celkový dluh USA od doby, kdy přesně před týdnem překročil 33 bilionů dolarů, poskočil o 100 miliard dolarů.

Krize státního dluhu Spojených států

To se rovná 14,3 miliardám dolarů denně, které k americkému dluhu za poslední týden přibývají. To je více než celková částka Etherea stakovaná v Lido, která má hodnotu přibližně 13,8 miliardy dolarů.

Když k tomu připočteme přibližně 3 miliardy dolarů denně na úrokové náklady, bavíme se o více než 17 miliardách dolarů denně. To je více, než je společná celková tržní kapitalizace Cardana (ADA) a Solany (SOL).

Zadlužení USA a úrokové náklady jsou na cestě k exponenciálnímu růstu. Kdy se tomu začne říkat “krize”?

Autoři příspěvku dodávají, že deficitní výdaje jsou tak velké, že USA jsou nuceny vydat dluhopisy v hodnotě 2 bilionů dolarů v průběhu šesti měsíců, což sazby ještě zvyšuje.

Současně USA refinancují dluh za současné sazby, které se více než zdvojnásobily.

Dluhový strop navíc zůstává neomezený až do ledna 2025. Dá se tak očekávat, že takto ohromná čísla budou novým normálem. Sledování amerických “dluhových hodin” nám navíc naznačuje, že během příštích čtyř let dosáhne dluh epické výše 45 bilionů dolarů.

Problémy má nejen Amerika

Nutno přiznat, že parabolický problém zadlužení se neomezuje pouze na strýčka Sama. Centrální banky po celém světě tisknou peníze, čímž se globální dluhy vyšplhaly na rekordních 307 bilionů dolarů.

Podle Institutu mezinárodních financí (IIF) však tento nárůst poháněly zejména trhy, jako jsou Spojené státy a Japonsko. Globální dluh v dolarovém vyjádření vzrostl v první polovině roku 2023 o 10 bilionů dolarů a za posledních deset let o 100 bilionů dolarů.

Závěr

Kryptotrhy jsou mezitím ve srovnání s těmito čísly jen “plivnutím do moře”. Celková kapitalizace všech digitálních aktiv činí pouhý bilion dolarů. Americký dluh se jen za letošek zvýšil o vyšší částku.

Trhy s digitálními aktivy zůstávají i nadále nevýrazné, přičemž sentiment je na medvědím minimu. V důsledku toho došlo za posledních 24 hodin pouze k nepatrnému pohybu směrem vzhůru, což posunulo celkovou tržní kapitalizaci na 1,09 bilionu dolarů.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img