Coinbase drží téměř 5 % všech existujících bitcoinů

4.8
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nedávných dat od blockchainové platformy Arkham drží kryptoměnová burza Coinbase téměř 1 milion BTC ve svých peněženkách, což představuje téměř 5 % všech existujících bitcoinů.

Coinbase a držba Bitcoinu

Podle nových dat od blockchainové analytické platformy Arkham Intelligence drží kryptoměnová burza Coinbase téměř 1 milion Bitcoinů. Toto číslo představuje zhruba 5 % všech existujících Bitcoinů na světě. Aktuální tržní hodnota těchto mincí je impozantní, přesahuje 25 miliard amerických dolarů. Zajímavým faktem je, že z celkového počtu BTC, které Coinbase drží, vlastní burza sama pouze kolem 10 000 bitcoinů, což odpovídá hodnotě zhruba 200 milionů dolarů.

Společnost Arkham dále zveřejnila, že Coinbase využívá 36 milionů různých bitcoinových adres. Tyto adresy slouží pro ukládání a správu obrovského množství kryptoměn, které kryptoburza drží. Tento rozsáhlý systém adres umožňuje Coinbase efektivně spravovat a zabezpečit své aktiva.

Tato zjištění vyvolala smíšené reakce v kryptoměnové komunitě. Někteří uživatelé vidí v této koncentraci Bitcoinů potenciální riziko a považují to za důvod k přesunu svých aktiv z Coinbase na jiné platformy nebo do vlastních peněženek. Na druhé straně, někteří lidé jsou znepokojeni ohledně bezpečnosti svých uložených mincí a zvažují, jaký dopad by mohla mít taková centralizace na celkovou stabilitu trhu.

Ve srovnání s ostatními společnostmi, které vlastní Bitcoin, stále vede MicroStrategy s 152 800 BTC. V současné době má tato kryptoměnová zásoba hodnotu přes 4 miliardy dolarů. Mezi další významné držitele patří například Marathon Digital Holdings nebo Galaxy Digital Holdings.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 26 157 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Rozhodně se nezapomeňte přidat ani na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Kompletní data společnosti Arkham Intelligence o držení největší kryptoměny světa naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img