[Večerní souhrn článků] • Tonga uvažuje o bitcoinu jako zákonném platidlu • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Tonga uvažuje o bitcoinu jako zákonném platidlu

Malý ostrovní stát v Oceánii se možná stane další zemí, která přijme bitcoin jako zákonné platidlo. Dnes o tom informoval v několika příspěvcích bývalý člen parlamentu Tonga Mataʻiʻulua ʻi Fonuamotu. Ve svém příspěvku na Twitteru představil pět bodů k přijetí bitcoinu. [1]

Analýzy a trhy

Bitcoin live stream – Risk-on sílí, dolar klesá. Bitcoin vstříc 47K?

YouTube video

13.01.22 Technická analýza BTC/USD – první překážka za námi, druhá čeká

Bitcoin (BTC) prolomil první překážku v podobě rezistenční diagonály, což nás zase přiblížilo k první cenové rezistenci, která se nachází kolem 47 000 USD.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Turecko přijímá bitcoin a tether, zatímco lira stále klesá

Volatilita turecké liry nutí Turky přijímat kryptoměny jako platební prostředek i uchovatele hodnoty. Národní měna země ztratila od září 2021 vůči dolaru 40 % své hodnoty, což mnohé vede k tomu, aby se obrátili k bitcoinu a tetheru jako k alternativám.

Írán povolí platby kryptoměnami

Tisková agentura Mehr v nedávné zprávě uvádí, že Írán se údajně snaží odemknout příležitosti pro dovozce a vývozce k používání kryptoměn v mezinárodních obchodech. Kryptoměny se tak stanou pro mezinárodní obchod povolené.

Švýcarská centrální banka testuje velkoobchodní CBDC s obchodními partnery

Švýcarsko učinilo další krok k objasnění plánu integrace digitálních měn centrálních bank (CBDC) do současného finančního systému.

Většina krypotměnových fanoušků věří, že se platby v kryptoměnách stanou standardem

A máme tady další zajímavé a optimistické výsledky průzkumu. Podle nich až 60 procent kryptoměnových nadšenců věří, že tokeny budou v elektronickém obchodě široce akceptovány a celých 54 % dotazovaných je navíc přesvědčeno, že předstihnou finanční systém, jak ho známe.

Kazachstán a Bitcoin: Co se stalo?

Bitcoin do nového roku nevstoupil příliš slavně, podle některých spekulací hrozí i změna trendu, a to taková, že se budeme potýkat s medvědím trhem. Jistou roli v propadu bitcoinu sehrála i situace v Kazachstánu. Jak to ale spolu souvisí, na to se podívám v tomhle článku.

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: