Írán povolí platby kryptoměnami

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Tisková agentura Mehr v nedávné zprávě uvádí, že Írán se údajně snaží odemknout příležitosti pro dovozce a vývozce k používání kryptoměn v mezinárodních obchodech. Kryptoměny se tak stanou pro mezinárodní obchod povolené.

Írán povolí kryptoplatby

Centrální banka Íránu (CBI) a ministerstvo průmyslu, těžby a obchodu se dohodly na vypořádání mezinárodního obchodu pomocí kryptoměn. Náměstek íránského ministerstva a šéf íránské Trade Development Organization (TPO), Alreza Peyman-Pak, prohlásil:

„Dokončujeme mechanismus pro fungování systému. To by mělo poskytnout nové příležitosti pro dovozce a vývozce, aby využívali kryptoměny pro své mezinárodní obchody.“

Peyman-Pak dále uvádí, že by Írán neměl ignorovat ekonomické a obchodní příležitosti kryptoměnového průmyslu a odkázal na přední kryptoměny, jako je Bitcoin nebo Ethereum. Náměstek ministerstva se k připravovanému mechanismu pro mezinárodní obchod dále vyjádřil:

„Používání kryptoměn je jakousi zárukou pro malé a střední podnikatele. Znamená to, že pokud chtějí malé nebo střední podniky spolupracovat se svými protějšky v jiných zemích, potřebují jakousi záruku, že blockchainové systémy založené na různých měnám mohou vytvořit mechanismy… Kryptoměnami lze platit, to znamená, že kryptoměny mohou být prostředkem převodu kreditu vývozce a dovozce zboží.“

Alreza Peyman-Pak dodává, že centrální banka a ministerstvo průmyslu, těžby a obchodu během dvou týdnů shrnou a následně zavedou program na používání kryptoměn. Dle jeho slov nebudou kryptoměny zpoplatněny.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 43 731 USD dle KMC.

Závěr

V Íránu roste kvůli velmi vysoké inflaci adopce kryptoměn. Vláda tak musela v minulém roce na několik měsíců zakázat těžbu kryptoměn, protože by těžaři mohli narušit nespolehlivou energetickou síť země.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte a přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: