Po tříměsíčním zákazu se v Íránu obnovuje multimiliardová těžba Bitcoinu

5
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Extrémní vedra s koncem léta ustoupila a těžba dostává opět zelenou. Těžaři v Íránu tak mohou opět legálně spouštět své stroje.

V Íránu je opět povolená těžba Bitcoinu

Dnes se v Íránu obnovuje těžba Bitcoinu. Vláda po pauze opět umožní licencovaným těžařům kryptoměn obnovit provoz. K tomu dochází po zhruba tříměsíčním zákazu, který uložil bývalý prezident Hassan Rouhani 26. května 2021. Zákaz původně vstoupil v platnost kvůli obavám o stabilitu nespolehlivé energetické sítě země během léta.

V našich podmínkách je zpravidla větší spotřeba v létě, proč je tomu v této části světa naopak však rychle pochopíte. Země Blízkého východu zažila v létě rozsáhlé výpadky elektřiny, což bývalý prezident Rúhání přičítal extrémním vedrům . V některých dnech vedro překračovalo 120 stupňů Fahrenheita, tedy téměř 49 stupňů Celsia.

Uživatel @extremetemps v červnu tweetnul:

„Blízký východ a střední Asie jsou pro toto roční období pod nejdrsnější vlnou veder v historii. V Íránu 51,0 °C v Omidiehu, 50,1 °C v Abadanu, 45,5 °C v Bamu (920 m n. M.). V Turkmenistánu 46,7 °C v Uchadzhi, v Uzbekistánu 44,7 °C v Termezu, v Tádžikistánu 43,7 °C v Isambaj (563 m).”

Země s 4,5 – 7% podílem

Letní horko, na které jsme zvyklí u nás, se ani zdaleka nedá srovnat s tím, kvůli kterému částečně docházelo k výpadkům elektřiny a vody v Íránu. Těžba tak musela jít stranou, aby vláda zajistila, že občané budou moci provozovat své klimatizační zařízení. Vzhledem k tomu, že horko již polevilo, tak  Ebrahim Raisi, který se ujal funkce prezidenta 3. srpna 2021, přikročil ke zrušení zákazu a těžba kryptoměn je tak nyní opět dovolená.

Odhaduje se, že 4,5 až 7 % světové těžby kryptoměn se provádí v Íránu. K tomu přispívá, že se Írán může pochlubit jednou z nejlevnějších cen elektřiny na světě. Těžaře na levnou energii země láká díky bohatým zdrojům fosilních paliv, jako je zemní plyn.

Závěr

Írán v současné době trpí téměř úplným embargem USA, což negativně ovlivňuje ekonomiku země. Těžba Bitcoinu a dalších kryptoměn tak může být významným prostředkem podpory místní ekonomiky. Nyní je již povolená a na některých místech dokonce mohla tajně probíhat i navzdory zákazu. Ve středu se objevily zprávy, že Ali Sahraee, ředitel teheránské burzy (TSE), rezignoval poté, co státní média informovala, že na burze během zákazu probíhala těžba kryptoměn.

 

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jose
Hodnocení článku :
     

Ceny nejsou nejlevnější, ale nejnižší!

spot_img