Většina kryptoměnových fanoušků věří, že se platby v kryptoměnách stanou standardem

5
(3)

A máme tady další zajímavé a optimistické výsledky průzkumu. Podle nich až 60 procent kryptoměnových nadšenců věří, že tokeny budou v elektronickém obchodě široce akceptovány a celých 54 % dotazovaných je navíc přesvědčeno, že předstihnou finanční systém, jak ho známe.

Jedním z nejvíc pozitivních faktů je skutečnost, že používání kryptoměn za poslední rok výrazně vzrostlo. Podle studie zpracovatele plateb PaySafe je většina kryptoměnových nadšenců ochotna vložit své peníze do kryptoměn a nechat se v nich i vyplácet, čímž se jednou provždy zbaví fiat měny.

Zpráva “Inside the crypto community” byla zveřejněna 11. ledna 2022 a odhaluje nejdůležitější trendy mezi uživateli kryptoměn v USA a Velké Británii. Výsledky jsou více než povzbudivé pro ty, kteří věří v pozitivní vývoj kryptoměnového průmyslu a přijetí těchto technologií v globálním měřítku.

Kryptoměny jsou budoucnost

Výzkum se dotkl široké škály témat, od demografických údajů a zájmů členů kryptokomunity až po jejich motivaci a znalosti technologií a celého ekosystému. Průzkum byl spuštěn v říjnu loňského roku a provedla jej nezávislá výzkumná společnost Sapio Research. Odpovědi byly shromážděny prostřednictvím e-mailu výhradně od lidí, kteří v době výzkumu drželi kryptoměny

54 % respondentů se domnívá, že kryptoměny jsou budoucností financí a nakonec ovládnou trh plateb po celém světě. Přibližně 60 % se domnívá, že do konce letošního roku budou mít kryptoměny významné zastoupení v sektoru elektronického obchodování. Sice méně než polovina z nich věří, že by fyzické obchody přijaly způsoby placení kryptoměnami, ale na druhé straně většina respondentů věří, že v oblasti elektronického obchodování budou již letos využívány ve velké míře.

Zdroj: paysafe

Navzdory optimismu 70 % respondentů uvedlo, že alespoň jednou v životě váhali, zda do kryptoměn investovat. Z tohoto segmentu dotazovaných pak 30 % opustilo své pozice, když ceny začaly klesat.

Preference se mění v závislosti na věku a pohlaví

Jednou z nejlepších zpráv je, že milovníci kryptoměn chtějí své tokeny také používat. Až 55 % respondentů uvedlo, že chtějí dostávat svůj plat v kryptoměnách. Tato odpověď se nejvíce objevovala zejména mezi mileniály a generací Z, kdy 60 % osob ve věku 18 až 24 let by rádo dostávalo svůj plat v kryptoměnách. Při zvýšení věku na 23-34 let preference klesají na 58 % a u věkového rozpětí 35 až 44 let procento klesá na 57 %.

Hlavním důvodem, proč by respondenti chtěli dostávat plat v kryptoměnách, je to, že se domnívají, že jde o rozumnou investici, která by mohla v průběhu času zvýšit svou hodnotu. Druhou volbou je, že mnozí věří, že platby kryptoměnami budou v budoucnu populární. Přibližně 16 % respondentů uvedlo, že již nevěří tradičním bankám.

Studie také zjistila, že náruživými obchodníky jsou hlavně muži: 71 % respondentů uvedlo, že se věnují dennímu obchodování, 68 % uvedlo, že obchodují jednou denně, a 58 % chodí na burzy několikrát týdně.

Zdroj: paysafe

Naopak ženy jsou výrazně opatrnější a raději obchodují v delším horizontu. “Jen” 29 % dotazovaných žen obchoduje denně, zatímco 61 % obchoduje jednou ročně.

Závěr

Kryptoměnový průmysl dospívá a dospívá také generace, pro které se kryptoměny stávají naprosto přirozenou a oblíbenou součástí jejich života. Další důvod, proč se o budoucnost kryptoměn netřeba bát.

Podrobné výsledky si můžete prohlédnout pod přiloženým odkazem [1].

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img