Průzkum: 83 % mileniálních milionářů nyní vlastní kryptoměny

5
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Rok 2021 se ukázal jako rok přijetí kryptoměn, kdy institucionální investice do kryptoměn a mileniálové, kteří se stali milionáři, byly známými titulky.

Průzkum CNBC

Nový průzkum CNBC odhalil, že většina mileniálních milionářů investovala značnou část svého portfolia do kryptoměn a v roce 2022 plánuje ve svých investicích do kryptoměn pokračovat. Průzkum se týkal investorů s majetkem ve výši 1 milion dolarů a více a 83 % dotázaných mileniálních milionářů prozradilo, že investovali do kryptoměn.

Z celkového počtu respondentů průzkumu jich 53 % uvedlo, že v kryptoměnách drží 50 % nebo více svého portfolia. Téměř třetina respondentů investovala do kryptoaktiv alespoň tři čtvrtiny svého majetku. Ačkoli výsledky průzkumu mohou být pro mnohé překvapením, ti, kteří sledovali kryptoboom v roce 2021, by mohli vědět, jak generace TikTok investorů vydělala miliony dolarů na investicích do meme měn.

Generační rozdíl

Průzkum CNBC také odhalil obrovský generační rozdíl, pokud jde o investice. Na jedné straně mileniálové investují do kryptoměn až 50 % svého majetku, zatímco na straně druhé pouze 4 % starší generace investovala do digitálních aktiv a pouze čtvrtina příslušníků generace X vlastní kryptoměny.

George Walper, prezident společnosti Spectrem Group, která průzkum pro CNBC provedla, uvedl, že rostoucí zájem nové generace o rodící se trh s kryptoměnami se může ukázat jako problém pro správce majetku. Tito tradiční správci by podle něj museli přehodnotit svůj přístup k těmto nastupujícím investorům. Vysvětlil to:

“Nejsem si jistý, zda si odvětví správy majetku uvědomilo, že o nich musí přemýšlet jako o zcela odlišných generacích. Většina firem doufala, že je bude ignorovat. Ale milionáři z řad mileniálů z kryptoměn jen tak nevyrostou.”

Ochota riskovat

Průzkum také zdůraznil, že nová generace je ochotna více riskovat s kryptoměnami než s investicemi na tradičních trzích. Průzkum odhalil, že 48 % mileniálních milionářů plánuje své investice do kryptoměn navýšit, zatímco 38 % je plánuje držet a pouze 6 % plánuje v příštím roce svou expozici vůči kryptoměnám snížit.

Kromě nárůstu počtu krypto-milionářů v USA zaznamenala za poslední rok 10% nárůst přijetí krypto-investic také Austrálie. Index kryptoaktivity 2021 Independent Reserve’s Cryptocurrency Index (IRCI), který provedl průzkum mezi 2000 lidmi, zjistil, že investice do kryptoaktivity mezi Australany vzrostly na 28,8 % z 18,4 % v roce 2020.

Závěr

Krypto prostě jede. Snahy o potlačení nebo ignoraci nepotkaly kýžený účinek. Kryptoměny i tak našly své místo na slunci a jen tak jej nepustí. Jak jste na tom vy a rok 2022? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img