[Odpolední zprávy] • Coinbase se stala nejoblíbenější aplikací pro iPhone a předstihla TikTok • a další články

5
(1)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Cena BTC po dosažení historického maxima z minulého týdne postupně směřovala k jihu. Nepodařilo se jí udržet nad úrovní 67 000 USD a během několika dní ztratila 7 000 USD. Počátkem tohoto týdne se aktivu podařilo získat zpět určitou půdu pod nohama a přiblížilo se k 64 000 USD, ale opět se zastavilo.

Tentokrát medvědi převzali úplnou kontrolu a tvrdě tlačili BTC na jih. Během několika hodin kryptoměna ztratila více než 5 000 USD hodnoty. V důsledku toho se propadla na 58 000 USD, což se stalo nejnižším cenovým bodem za poslední dva týdny. BTC se zpočátku jen těžko vzpamatovával, ale během několika posledních hodin vzrostl o 1 500 USD a opět se přiblížil k hranici 60 000 USD a aktuálně (v době psaní článku) se obchoduje za 60 650 USD.

Alternativní mince se včera také prudce propadly. Ethereum kleslo až na 3 900 USD, ale odrazilo se a v době psaní těchto řádků vyskočilo nad 4 000 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Bitcoin prolomil support, co nyní?

Kryptoměny

Pomsta Doge: Vzestup o 18 %, Shiba Inu se vrací do Top 9

Jen několik hodin poté, co Shiba Inu překonal Dogecoin z hlediska tržní kapitalizace v top 10 největších mincí, získal druhý jmenovaný své prvenství zpět. DOGE v denním měřítku vzrostl o dvouciferné číslo, zatímco SHIB se vrátil ze svého nedávného ATH.

Kromě rostoucího přijetí Bitcoinu si krypto komunita bude rok 2021 pamatovat jako rok meme mincí. Díky Elonu Muskovi a jeho nekončící podpoře Dogecoinu počet takových mincí prudce vzrostl a s ním i jejich popularita.

Shiba Inu, který vlastně spatřil světlo světa již loni – před celým tím humbukem, je v současnosti možná nejžhavějším trendem. Tento samozvaný zabiják Dogecoinů zaznamenal za poslední měsíc téměř 1000% zisky a dotkl se po sobě jdoucích historických maxim. [2a]

Banky, burzy, firmy

Coinbase se stala nejoblíbenější aplikací pro iPhone a předstihla TikTok

Coinbase na této rally vydělala tím, že do názvu své aplikace přidala vedle Bitcoinu (BTC) a Etheru (ETH) také ticker SHIB. Denní objem obchodů s Shiba Inu dosáhl na burze 5,1 miliardy dolarů, což je asi pětkrát více než u Bitcoinu a Etheru.

Není to poprvé, co se Coinbase stala nejoblíbenější aplikací v Apple App Store. Na začátku května, kdy byla Dogecoin mánie v plném proudu, obsadila burza první místo. Stalo se tak také jen několik týdnů poté, co burza vstoupila na burzu Nasdaq.

Stojí za zmínku, že Coinbase se stala nejlepší aplikací právě na prahu velkého krachu na trhu, ke kterému došlo 19. května. Na první místo se aplikace Coinbase dostala také koncem roku 2017, kdy se chystala prasknout kryptoměnová bublina. [3a]

DBS Bank se jako první v jihovýchodní Asii stala členem Rady guvernérů Hedery

Singapurská DBS Bank, největší věřitel v jihovýchodní Asii, se podle prohlášení pro média připojila k Radě guvernérů Hedery, různorodé skupině společností, která řídí a podporuje síť Hedera, veřejný ledger transakcí podnikové úrovně.

DBS, první a jediná banka v jihovýchodní Asii, která se připojila k Governing Council, bude provozovat síťový uzel a zkoumat případy využití pro využití blockchainu a technologií distribuovaného ledgeru (DLT) v bankovnictví.

Na rozdíl od tradičního blockchainu, jako je Bitcoin, který využívá konsensus typu proof-of-work, Hedera Hashgraph využívá konsensus typu hashgraph, který umožňuje rychlé a bezpečné transakce. [3b]

Bitpanda jmenovala bývalého ředitele JPMorgan do čela plně regulované kryptografické burzy

Krypto ekosystém si vybral dalšího manažera z tradičních financí. Dva měsíce poté, co získala 263 milionů dolarů, oznámila evropská platforma pro obchodování s kryptoměnami Bitpanda, že Joshua Barraclough, bývalý výkonný ředitel banky JPMorgan, nastoupil do jejích řad jako generální ředitel plně regulované burzy digitálních aktiv Bitpanda Pro.

Před přechodem do světa kryptoměn pracoval Barraclough jako globální vedoucí fintech týmu a poté jako spoluvedoucí digitálních inovací ve společnosti JPMorgan. V odpovědi na otázky Cointelegraphu týkající se tohoto přechodu Barraclough uvedl, že odchod z JPMorgan do Bitpandy byl snadným rozhodnutím. [3c]

CBDC, Regulace

Podvodné krypto subjekty uzavřené hlídacím psem v New Jersey

Úřad pro cenné papíry v New Jersey vydal příkazy k zastavení činnosti celkem pěti podvodným kryptoinvestičním společnostem. Stalo se tak v reakci na to, že dohledový orgán zjistil, že tyto společnosti používají běžné investiční podvody, aby nalákaly naivní investory do svých falešných kryptofondů. Některé z červených vlajek zahrnovaly vágní sliby zisku, falešné potvrzení klientů, omezené a zavádějící informace a neurčení principů společnosti.

Sean Neafsay, zastupující ředitel odboru pro spotřebitelské záležitosti, vyzval účastníky, aby důkladněji prozkoumali subjekty, u kterých chtějí investovat. [4a]

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) údajně odmítla ETF na bitcoiny s pákovým efektem společnosti Valkyrie

Od chvíle, kdy byl minulý týden v záplavě spekulací a očekávání spuštěn první Bitcoin ETF, se finanční instituce po celých Spojených státech předhánějí v podávání žádostí o schválení vlastních fondů. Ne všechny však měly takové štěstí jako společnost ProShares.

Zprávy totiž naznačují, že jednu nebo možná obě nejnovější žádosti americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zamítla během jednoho nebo dvou dnů od jejich podání.

Začátkem tohoto týdne byly Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) předloženy dvě kreativní ETF. Ty se odchýlily od struktury, která byla v současné době schválena. Společnost Valkyrie podala žádost o ETF na bitcoinové futures s pákovým efektem a společnost Direxion o inverzní fond pro medvědy. Oba tyto fondy byly údajně regulačním úřadem zamítnuty. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Díky za hezký a hodnotný článek

spot_img