Je Bitcoin správná investice pro vaše děti a další generace?

4.7
(15)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Spousta z vás už má doma děti, nebo se pomalu dostáváte do věku, kdy již na potomky pomýšlíte. Rodina může výrazně ovlivnit vaše cíle a tím i investice…

Lambo a děti

Je 1. června, což znamená, že dnes je den dětí, pomysleli jste na ně při svém investování? Kdo z vás již má doma nějaké ratolesti, ten pravděpodobně potvrdí, že s rodinou investujete s odlišnými představami, než byste investovali sami. Každý kryptoinvestor je přitom určitým způsobem konfrontován s myšlenkou, že by si mohl koupit Lambo, zatímco jsme dosud neslyšeli mnoho příběhů, kdy by někdo investoval pro své děti. Není to škoda?

Lambo je zdánlivě takový svatý grál kryptomarketu. Dokonce i ti z vás, kteří si úspěch představují trochu jinak, pravděpodobně znají příběhy o supersportovních autech koupených díky růstu ceny Bitcoinu. Troufám si však tvrdit, že to, co všichni potřebujeme ke spokojenému životu, zřejmě najde mnohem víc lidí díky dětem, než díky okázalým italským vozům.

Příští generace a Bitcoin

Trochu oklikou se dostáváme zpět k dětem. Pokud Bitcoin uspěje, pro naše potomky může být jednou úplně běžnou součástí jejich životů. Někdy jsme až příliš zaujatí tím, co je teď, že nevidíme, jak se svět pořád mění. Udělat jedno malé správné rozhodnutí nyní, může být v budoucnosti naprosto stěžejní v tom, jaký život budete žít. Může to dokonce ovlivnit budoucí generace a nemusí se nutně jednat jen o peníze.

Kromě svých myšlenek, výchovy a především svého příkladu je toho spousta, co můžete dětem předat. Zajímavá je myšlenka, že byste dětem předali nějaké BTC. Ano, je to sázka na nejistotu a velký risk, ale pokud někdo může investovat s vidinou Lamba, proč ne bez konkrétních nákupních představ? Čistě pro případ, že jednou bude jeho hodnota mnohonásobně vyšší?

Je BTC správná investice?

Pamatujte, že tohle není žádná investiční rada. Zda je Bitcoin správnou investicí na desítky let, to se prostě nedá předem říct a nikdo vám na to nedá odpoveď. Může to tak být, ale také nemusí. Je to 50 na 50. Bitcoin přežil několik dlouhodobých bear marketů a opakovaně si došel na nová maxima, přestože mu spousta lidí věštila rychlý konec. Opakovaně dokazoval, že tou správnou investicí skutečně byl.

Celá řada krátkodobých investorů a traderů na Bitcoinu přišla o peníze, přestože při zpětném pohledu by stačilo nakoupit a pár let zapomenout, že jste něco kupovali. A právě zde se skrývá velká pravda. My sice předem nevíme, jestli Bitcoin skutečně bude tou správnou investicí, ale pokud se již rozhodneme do něj investovat, můžeme se ujistit, že to uděláme tím správným způsobem a z těch správných důvodů.

Závěr

Tento článek se zatoulal mezi řádky, ale tak už to bývá, když je myšlenka až příliš odvážná a zároveň zranitelná. Ani přání se přece nemá říkat nahlas a člověk si nemá být až příliš jistý… Pokud však má mít HODL smysl, pak spíše než v cílech, jako je Lambo, může spočívat třeba ve snaze, investovat nejen pro sebe, ale také pro své děti.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 15

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Přesně tak. A dokonce to nemusí být jen děti a rodina, ale i blízcí lidé, které by něco takového nikdy nenapadlo. Mně by bavily investice s výstupem ve zkvalitnění životního prostředí. Z toho nakonec těží všichni.. Díky za článek. 🙂👍

Pet

Kupovat BTC a krypto obecně není investice. U investice máte očekávané výnosy, dokážete spočítat rizika. U krypta potřebujete křišťálovou kouli a nutnou dávku štěstí. Opět platí, nejlepší investice pro vaše děti je kvalitní vzdělání a naučit se jazyky. Krypto je slibná technologie, ale v této ranné fázi je to gembl.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: