[Odpolední zprávy] • Kandidát do Senátu USA je BTC milionářem • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bylo to přibližně před týdnem, kdy Bitcoin bojoval pod 45 000 USD poté, co se zotavil z posledního poklesu ceny pod 41 000 USD. Situace se však rychle změnila a hodnota aktiva začala postupně růst. Poprvé za měsíc vystřelila až na 50 000 USD a po několika odmítnutích se jí podařilo tuto úroveň rázně překonat.

Výsledkem bylo přiblížení se k 56 000 USD, nejvyšší ceně od poloviny května. I když se o možných důvodech tohoto působivého vzestupu stále diskutuje, znamenalo to, že kryptoměna zhruba za týden přidala 35 % hodnoty.

Medvědi se v tomto okamžiku pokusili zakročit a zatlačili Bitcoin na jih pod 54 000 USD. Namísto poklesu se Bitcoin opět vydal nahoru a před několika minutami se dotkl 56 000 USD.

Altcoiny následovaly svého lídra, ale většina z nich v měřítku 24 hodin stagnovala. Mezi nejpodstatnější zisky patří Ethereum, které kleslo hluboko pod 3 000 USD. Od této chvíle se však ETH nachází nad 3 600 USD, což znamená více než 20% nárůst za zhruba týden. [1]

Technická analýza: Altcoin Index a Shitcoin Index – postupně následujeme Bitcoin

Kryptoměny

Tether se ohrazuje proti zprávě, která tvrdí, že není 100% krytý

Tether čelí dalšímu kolu kontroly, když světová stablecoinová jednička reaguje na včera zveřejněnou usvědčující zprávu agentury Bloomberg, která mimo jiné tvrdí, že Tether není plně krytý, jak společnost tvrdí, a využívá své rezervy k poskytování půjček krytých kryptoměnami.

V článku reportér Zeke Faux tvrdí, že finanční ředitel Tetheru Giancarlo Devasini používá rezervy společnosti k investicím, což by zpochybnilo tvrzení Tetheru, že token je plně krytý. Faux navíc obeslal obchodníky z Wall Street, aby zjistil, zda někdo z nich někdy viděl nějaké obchody provedené společností, která údajně drží 30 miliard USD v krátkodobých půjčkách na komerční papíry – což naznačuje, že skutečnost, že nikdo z nich žádné neviděl, by měla vyvolat podivení. Kromě toho se Fauxovi podařilo najít pouze jednu banku – na Bahamách – která s firmou spolupracovala.

V příspěvku na firemním blogu Tether označil článek za „další únavný pokus o podkopání“ společnosti a poukázal na svou nedávnou čtvrtletní zprávu o svých podílech, která má prokázat, že je stoprocentně podporována. [2a]

Kandidát do Senátu USA z Arizony je BTC milionářem

Blake Masters, jeden z předních republikánských kandidátů v senátních volbách v Arizoně v roce 2022, vlastní podle nedávného prohlášení bitcoiny v hodnotě přes 1 milion dolarů. Masters, který je blízkým spojencem miliardáře Petera Thiela, nedávno navrhl, aby vláda USA koupila největší kryptoměnu jako strategické rezervní aktivum.

Kromě Bitcoinu má 34letý technologický manažer ve svém portfoliu také obrovské množství altcoinů, včetně Etherea, Dogecoinu, Litecoinu, Zcash a dalších. Také drží fyzické zlato a stříbro.

Zákon STOCK Act, který byl přijat v roce 2012, vyžaduje, aby kandidáti podávali finanční informace v rámci boje proti obchodování s důvěrnými informacemi. Masters se vyslovil pro zákaz obchodování s jednotlivými akciemi amerických zákonodárců, aby se zabránilo potenciálnímu střetu zájmů. [2b]

Banky, burzy, firmy

Kryptoměna Binance hledá regionální centrálu v Irsku

Binance podle agentury Reuters uvažuje o zřízení regionální centrály v Irsku.

„Historicky tvrdíme, že nemáme ústředí. Ve skutečnosti jsme právě v procesu zřizování několika ústředí v různých částech světa,“

– řekl agentuře Reuters generální ředitel Binance Changpeng Zhao. Zhao potvrdil, že Irsko je součástí plánů na zřízení ústředí společnosti Binance, ale odmítl poskytnout další podrobnosti o plánech společnosti Binance.

Zhaoovy komentáře navazují na zprávu místních irských médií z tohoto týdne, že Binance založila 27. září v Irsku tři společnosti – Binance (APAC) Holdings, Binance (Services) Holdings a Binance Technologies. Binance zaregistrovala svou první firmu Binance v Irsku, Binance (Ireland) Holdings, v srpnu loňského roku. [3a]

Kvůli čínskému zákazu kryptoměn se z Číny stáhlo přes 20 společností souvisejících s kryptoměnami

Podle významného zpravodajského serveru China Securities Journal nový čínský zákaz kryptoměn vyhání z pevninské Číny více než 20 společností působících ve sférách souvisejících s kryptoměnami (obchodování, těžba atd.).

Mezi nimi je i největší burza v regionu – Huobi. Kromě toho autonomní oblast Čínské vnitřní Mongolsko nedávno uzavřela 45 projektů těžby kryptoměn. [3b]

CBDC, Regulace

Jižní Korea vyzývá k právnímu přezkumu podniků DeFi

V souvislosti s pokračujícími snahami Jižní Koreje o regulaci kryptoměn vrcholný představitel finančních služeb uvedl, že podniky DeFi (decentralizované finance) potřebují právní přezkum, než budou oficiálně uznány jako poskytovatelé finančních služeb, jako je půjčka na spotřebu.

Na výročním zasedání Národního shromáždění se zákonodárce Oh Gi-hyoung, člen Výboru pro národní politiku, zeptal Jeong Eun-boa, guvernéra korejské Služby finančního dohledu (FSS), jak budou DeFi podniky, jako jsou banky virtuálních aktiv, regulovány.

Jeong odpověděl, že úřady jsou v současné době schopny kontrolovat a řídit služby ukládání a správy virtuálních aktiv poté, co revidovaný zákon o oznamování a používání určitých finančních informací vyžaduje, aby se tyto služby registrovaly pod finanční zpravodajskou jednotkou (FIU). [4a]

Společnost Ripple trvá na tom, že SEC musí odpovědět na její žádosti o přiznání

Společnost Ripple trvá na tom, že Komise pro cenné papíry USA musí odpovědět na její žádosti o přiznání, protože jsou relevantní pro obhajobu obžalovaných v podobě „spravedlivého oznámení“.

Žádosti o přiznání jsou nástrojem pro zjišťování, který se používá k tomu, aby protistrana pod přísahou přiznala určité skutečnosti.

Komise pro cenné papíry a burzy žádá o vydání ochranného příkazu, který jí umožní neposkytnout odpovědi na žádosti žalovaných o přiznání. Žalobce odhadl, že odpověď na všech 29 947 „zneužívajících“ a „utlačujících“ žádostí předložených společností Ripple by trvala 473 dní. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: