Kryptoměny získávají na popularitě v Turecku

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Turecko se již dlouhodobě potýká s vysokou inflací. Podle nejnovějších zpráv klesající hodnota turecké liry a prudce rostoucí inflace nutí turecké občany, aby se jako k alternativě obrátily na altcoiny a stablecoiny.

Bezpečný přístav: kryptoměny

Turecko v letošním roce zažívá extrémně vysokou inflaci. Inflační katastrofa vede obyvatele země ke zvýšené adopci altcoinů a stablecoinů. Velmi populární se v poslední době stala psí kryptoměna Shiba Inu či stablecoin Tether.

Před měsícem se turecká lira propadla o necelých 40 % vůči americkému dolaru. Měna letos oslabila o více než 85 % a je na dobré cestě k dalšímu tragickému roku. Vedoucí analytik investiční společnosti FRNT Financial, Strahinja Savid, uvedl:

„Data ukazují, že navzdory nestabilitě, které lira čelí, jsou místní obchodníci stále přitahováni výjimečnými výnosy spojenými s mincemi, jako je token SHIB.“

Kryptoměnový investor z Istanbulu, Sabri Aygun, v nedávném rozhovoru pro Coindesk uvádí, že situace v Turecku je ještě horší. Aygun řekl, že občané země upřednostňují drahé kovy a americký dolar. Občané také nakupují levná kryptoměnový aktiva, jakou jsou SHIB či XRP.

„Oficální hodnota inflace je 21 %, ve skutečnosti je hodnota na úrovni země spíše 50 %. Prioritou tureckých občanů je zlato a dolar. Nakupují také levné kryptocoiny jako SHIB, VET, XRP, protože BTC je drahý.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 48 876 USD dle KMC. Cena tokenu SHIB se pohybuje 0.000034 USD.

Závěr

Vysoká inflace drtí celý svět. Zatímco Spojené státy americké zažívají největší inflaci za posledních 39 let, Turecko již překonalo 20 % inflace. Realita je v Turecku mnohem horší, proto jsou turečtí občané zainteresováni do určitých kryptoměnových aktiv.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
M_M

NAKUPUJÍ TAKÉ LEVNÉ KRYPTOCOINY JAKO SHIB, VET, XRP, PROTOŽE BTC JE DRAHÝ.“

Co až zjistí že Bitcoin je z nich nejlevnější? Drahá škola…

A není náhodou SHIB ERC20? Jaký tam aktuálně bude poplatek?

Reklama: