16.12.21 [Přehled trhu + BTC] Víkend na propad Bitcoinu z 47 800 pod 44 000 USD?!

4.4
(8)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Čeká Bitcoin (BTC) znovu propad? Na grafu jsou vidět známky blížícího se bearish pohybu na Bitcoinu a poklesu k podpoře na 44 000 – 42 000 USD.

Globální kryptoměnová tržní kapitalizace je 2.47 bilionů USD, což je 0,11 propad za poslední den. Celkový objem kryptoměn za posledních 24 hodin je 112 miliardy dolarů, což znamená růst o 24 %. Celkový objem v DeFi je aktuálně 12 miliardy dolarů. Objem všech stabilních coinů je nyní 98 miliard dolarů.

Cena Bitcoinu je aktuálně 47 505 USD dle KMC.

Dominance BTC je aktuálně 41,3 %, což je pokles o 0,16 % za den.

Technická analýza BTC/USD

V čtvrtek večer se kurz Bitcoinu pohyboval na 47 800 USD. V rámci grafu sledujeme resistance line na 51 000 USD vytvářejícího se trianglu s podporou na 42 000 USD.

V rámci grafu sledujeme po neúspěšném FED utkání další odmítnutí jít na cenový highs nahoru a prolomit bearish kanál. Během víkendu se předpokládá pohyb v bearish kanálu pod hodnoty 46 500 USD nejdříve do oblasti 45 000 – 44 000 USD nebo nižší.

Pokud nebude prolomená resistance line bearish trendu, nedá se mluvit o nových maximech na Bitcoinu. S blížícími se Vánocemi se naopak očekává výběr fiatu a prodej bitcoinů či nechuť investorů tradovat během svátků, což může způsobit prodej jejich pozic a konečný pokles Bitcoinu.

Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server Kryptomagazin CZ ZDE.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

Tomu retestu 42 začínám věřit čím dál více…

AjRep

V krátkodobém horizontu považuji za pravděpodobnější jen 44 – 45. Ale ve výhledu na příštích půl roku, kdo ví ..

David

Super budeme dokupovat

Bart

Pro nákup a prodej po odrázu asi dobrá strategie. Ale na holding si počkám až na dno. Padá to už dlouhou a není důvod, proč by se to mělo zastavit na 44. Půjdeme ke 30.

Fantom

Půjdeme i níž, ale budeme si na to muset ještě počkat. Asi dost dlouho.

AjRep

V těch 30 moc nevěřím. Už pod 40 bude totiž nastavené tak obrovské množství nákupek, že to nepustí níž. Těch, kdo chtějí dokupovat je totiž strašně moc. A vyhrají zas jen žraloci, kteří se nebojí urvat si velké sousto, ne ty opatrné malé rybičky.

Bart

To stejně se tu psalo při prvnim propadu že 60 na 30. A I ty grafy se dost podobají. Ale je pravda, že na trhu se nikdy neděje 2x to stejně. Tak že by to šlo pod 30? 😀

spot_img