13.01.22 Technická analýza BTC/USD – první překážka za námi, druhá čeká

5
(11)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) prolomil první překážku v podobě rezistenční diagonály, což nás zase přiblížilo k první cenové rezistenci, která se nachází kolem 47 000 USD. Jak bylo řečeno, retracement po tuto úroveň by dával smysl. Nicméně jsem dost skeptický k tomu, že bez delší konsolidace na 42 000 USD se Bitcoin smysluplně posune. Rychlokvašky prostě dlouho nevydrží. 

Psychologická analýza na finančním trhu

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Před pár dny se nám v grafu utvořilo potenciální dno v podobě Doji svíce. Byl to jasný signál, že pod supportem se čekalo s dostatečně velkými nákupními objednávkami, které propad spolehlivě zastavily. Čili bych se to nebál označit za medvědí past.

BTC

Pak se Bitcoin dostal k první překážce v podobě rezistenční diagonály, kde nastal menší boj. Z něj vyšli vítězně býci. Poté nastala konsolidace, která trvá doteď. Bitcoin je tak na půli cesty k první klíčové rezistenci, která se nachází kolem 47 000 USD.

Musím připomenout, že jde zde dosti silná rezistenční konfluence, protože je blízko 200denní a 50denní klouzavý průměr. Především je na úrovni i high volume node objemového profilu. Objemy jsou velmi robustní faktor, což z této rezistence dělá skutečně silnou překážku.

Indikátory

Denní RSI je na 40 bodech, což je již slušná vzdálenost od přeprodaných hodnot. Jenom pro úplnost, hodnoty denního RSI krátce pod hraničních 30 bodů padly, ale ne na dlouho. V podstatě je pouze škrtly.

Závěrem

Ta technika trhu zatím nasvědčuje, že Bitcoin může těch 47 000 USD alespoň otestovat. Jsem ale hodně skeptický k tomu, že přijde rychlý průraz jako na přelomu září/října minulého roku. Ta konsolidace byla totiž krátká. Více si k tomu povíme v dnešním streamu na kanálu Žraloci sobě.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

19 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: