[Odpolední zprávy] • BNB velryba číslo 1 právě koupila 82 048 ETH • a další články

4.7
(7)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Minulý týden skončil na medvědí notu, protože korekce bitcoinu jej během několika dní srazila ze 48 000 USD na přibližně 41 000 USD. V pondělí se situace ještě zhoršila, když kryptoměna v rámci dalšího volatilního pohybu směrem na jih poprvé od září klesla pod 40 000 USD.

Okamžitě se však odrazila a během několika hodin získala zpět více než 2 000 dolarů hodnoty. BTC včera pokračoval v cestě vzhůru a dokonce se krátce dotkl 44 000 USD poté, co USA oznámily nejvyšší čísla o míře inflace za posledních 40 let.

Po krátkém ústupu se BTC vyšplhal nad 44 000 USD a dosáhl 44 250 USD, což se stalo jeho nejvyšší cenovkou od začátku korekce minulou středu. Od této chvíle se však aktivu nepodařilo udržet se severně od této hranice a stojí těsně pod ní.

Altcoiny se v uplynulém týdnu také silně propadly, ale nyní jsou převážně v zelených číslech. Ethereum se v pondělí ponořilo pod 3 000 USD, ale reagovalo dobře a téměř okamžitě začalo hodnotu obnovovat. [1]

Technická analýza: BTC/USD – první překážka za námi, druhá čeká

Kryptoměny

Shiba Inu je nyní největší dolarovou pozicí ve velrybích peněženkách

Shiba Inu jednou překonala hranici 1,5 miliardy USD v kapitalizaci na velrybích peněženkách a stala se největším holdingem mezi 1 000 největšími ETH adresami v síti.

Podle údajů poskytnutých společností WhaleStats má nyní držba Shiba Inu v peněženkách velryb hodnotu 1,67 miliardy dolarů, zatímco na druhém místě na trackeru, tokenu FTT, je držba v hodnotě 1,5 miliardy dolarů.

Hranice 170 milionů dolarů bylo dosaženo díky silnému tržnímu výkonu tokenu SHIB. Tato kryptoměna založená na memech získala za poslední tři dny 20 % své hodnoty, navíc se přidala nová vlna kupní síly přicházející z velrybích adres.

Jak naznačují údaje, poslední velký nákup provedla velryba “Light”, která shrábla téměř 60 miliard tokenů. [2a]

BNB velryba číslo 1 právě koupila 82 048 ETH

WhaleStats zaznamenal transakci iniciovanou BNB velrybou na 1. místě, která zakoupila neuvěřitelných 82 048 ETH. To je ekvivalent 277 499 463 USD.

Peněženka tohoto uživatele má číslo 0xf977814e90da44bfa03b6295a0616a897441acec a největší část v ní držených kryptoměn tvoří Binance Coin (BNB): 77,81 % v hodnotě 2 542 289 229 USD.

Druhou největší mincí je zde DEXE: 21,48 % s celkovou hodnotou 701 911 520 USD. Celková hodnota tokenů ERC-20 zde činí 720 471 803 USD. [2b]

Dogecoin je nyní v čele trhu Altcoin Rallye s 12% za posledních 24 hodin

Rallye altcoinů na kryptoměnovém trhu pokračuje a většina tokenů a mincí se zotavuje ze silvestrovské korekce, která zhoršila korekci na trhu.

Podle údajů CoinMarketCap vede rallye zotavení altcoinů u mincí a tokenů s kapitalizací přesahující 10 miliard dolarů Dogecoin. Na druhém místě se drží memetoken Shiba Inu s 12% 24hodinovým růstem, zatímco Dogecoin drží první místo s 13% nárůstem ceny.

Náhlé objevení se kupní síly u obou kryptoměn bylo pro investory z obou komunit příjemným překvapením, protože nebyly zaznamenány žádné zásadní změny v sentimentu nebo zpravodajském pozadí těchto aktiv. [2c]

Banky, burzy, firmy

Visa: Téměř čtvrtina světových podniků bude v roce 2022 otevřena platbám v digitálních měnách

Podle průzkumu společnosti Visa téměř čtvrtina malých podniků z devíti zemí uvedla, že v roce 2022 plánuje přijímat digitální měny jako platidlo.

Na druhou stranu zhruba tři čtvrtiny podniků oslovených společností Visa označily přijímání nových forem plateb za “zásadní” pro svůj růst. Mezitím 13 % spotřebitelů z těchto zemí uvedlo, že očekávají, že v letošním roce bude více maloobchodních prodejen přijímat kryptoměny.

Společnost Visa provedla průzkum mezi 2 250 majiteli malých podniků v devíti zemích včetně Spojených států, Brazílie, Singapuru, Kanady, Německa, Irska a Ruska. Průzkumu se kromě 500 dospělých z každé z devíti zemí zúčastnilo také 1 000 dospělých ve Spojených státech. [3a]

CBDC, Regulace

Pákistánská centrální banka chce údajně zakázat kryptoměny

Pákistánská státní banka (SBP) údajně usiluje o zákaz všech transakcí s kryptoměnami v Pákistánu.

Pákistánský Nejvyšší soud v Sindhu údajně uspořádal slyšení týkající se právního statusu kryptoměn v zemi, při němž několik pákistánských orgánů včetně SBP předložilo soudu dokument, v němž tvrdí, že kryptoměny jako bitcoin (BTC) jsou nelegální a nelze je používat k obchodování.

Podle místního zpravodajského kanálu Samaa TV dokument citoval nejméně 11 zemí, včetně Číny a Saúdské Arábie, které se rozhodly kryptoměny zakázat. Pákistánská centrální banka údajně naléhala na soud, aby nejen zakázal činnost s kryptoměnami, ale také aby uložil sankce proti kryptoburzám. [4a]

Hongkong žádá o zpětnou vazbu ohledně přístupu k regulaci kryptoměn a stablecoinů založeného na riziku

Hongkongská centrální banka žádá veřejnost o zpětnou vazbu k novým regulačním opatřením zaměřeným na omezení toho, co nazývá “významnými riziky pro finanční stabilitu”, která představují kryptoměny a stablecoiny.

Hongkongský měnový úřad (HKMA), centrální bankovní instituce země, ve středu zveřejnil diskusní dokument, v němž nastínil svůj postoj “tváří v tvář rostoucímu přijetí” této rodící se třídy aktiv.

Dokument tvrdí, že současná velikost a obchodní aktivita ze systémového hlediska nepředstavuje “bezprostřední hrozbu” pro globální finanční systém. Ačkoli banka uznává, že nárůst institucionálního přijetí kryptoaktiv, jako alternativy nebo doplňku k tradičním třídám aktiv, představuje sílící vazbu na hlavní finanční proud. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img