Tom Lee a jeho pět důvodů pro BTC bullrun

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Je všeobecně známo, že Tom Lee, spoluzakladatel analytické společnosti Global Advisors Fundstrat a analytik Wall Street, má k Bitcoinu (BTC) velmi pozitivní vztah. A stejně populární jsou rovněž i jeho bitcoinové předpovědi, které jsou podpořeny jeho bohatými zkušenostmi z akciových trhů. K těm nejsledovanějším předpovědím na Bitcoiny patří jeho predikce na zvýšení ceny BTC na hodnotu 25 000 USD do roku 2022.

Blockchain Economy 2020

Tom Lee byl hlavní hvězdou události Blockchain Economy 2020, která se uskutečnila minulý týden v tureckém Istanbulu. Ještě předtím, než začal hovořit o důvodech zvýšení ceny Bitcoinu, se souhlasně vyjádřil ke slavnému srovnání internetu a blockchainu. Na úvod svého projevu Lee uvedl:

„Nejdůležitější generační obchod v příštích dvaceti letech bude stát kolem narušení finančního průmyslu. A mezi nejdůležitější technologie, které se budou na této přeměně podílet, patří blockchain a kryptoměny.“

Během svého projevu Tom Lee opakovaně uvedl, že kryptokomunita by měla být v letošním roce optimistická, neboť se nacházíme na počátku býčího trhu. Sám Tom Lee je přesvědčen o tom, že letošní rok bude pro Bitcoin a jeho cenu velmi úspěšný, k čemuž uvedl:

„Bitcoin je jediným nejvýkonnějším aktivem roku 2019. Překonal návratnost S&P 500, která byla nejlepší za posledních 25 let.“

Tom Lee na tento fakt poukázal i přesto, že rok 2019 byl čtvrtým nejhorším rokem v historii BTC. I přesto dokázal Bitcoin výnos akciového trhu ztrojnásobit.

Pět důvodů pro růst Bitcoinu

Následně Lee uvedl svých pět důvodů pro růst ceny Bitcoinu v roce 2020.

 • Americké volby

Politický tlak na Bitcoin bude během volebního roku ve Spojených státech mnohem nižší. Politické strany a jejich kandidáti se budou totiž soustředit na zcela jiné věci, než je Bitcoin a kryptoměny. Lee rovněž nezapomněl připomenout, že právě americká politika „zabila“ v loňském roce bitcoinovou rally.

 • Halving

Halving je podle Leeho tím nejdůležitějším faktorem, který ovlivní jeho cenu. Lee k tomu uvedl:

„Vím, že existuje kontroverze – lidé se ptají, jestli halving ovlivní cenu BTC. Myslíme si, že to bude mít významný účinek.“

Lee se domnívá, že v roce 2020 bude poptávka po BTC vyšší než v předchozím roce, zatímco nabídka díky halvingu klesne na polovinu. A tato nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou by mohla vést k růstu tržní kapitalizace o 100 miliard dolarů.

„Cena bitcoinů se nyní pohybuje kolem 9 000 USD a pokud bude tento halving kopírovat dva halvingy předchozí, je to dobrý argument k tomu, že Bitcoin letos dosáhne rekordního maxima.“

 • Americko – íránské geopolitické napětí

Vše to začalo 3. ledna americkým robotickým úderem na konvoj, který se pohyboval poblíž mezinárodního letiště v Bagdádu. Během tohoto útoku byl zabit íránský hlavní generál Qasem Soleimani ze sboru islámských revolučních gard. Již z tohoto období existují silné důkazy, které naznačují, že nárůst ceny BTC ze 7 000 USD na téměř 8 500 USD je silně spojen s napětím mezi těmito dvěma národy.

A v souvislosti s tím Tom Lee tvrdí, že geopolitická rizika zvyšují poptávku po bezpečných přístavech, ke kterým patří právě Bitcoin. 

 • 200denní klouzavý průměr (200MA)

Tom Lee k tomu uvádí, že pokud se aktivum obchoduje nad svým 200denním MA, je to považováno za býčí trend. A to platí zejména pro Bitcoiny. A právě v lednu letošního roku došlo u Bitcoinu k posunu zpět nad 200denní MA. Čísla pak potvrzují, že situace vypadá podobně jako v roce 2012. Lee k tomu uvádí:

„Myslím, že existuje dokonce šance, že by Bitcoin mohl letos poskočit nebo se dotknout úrovně někde kolem 30 000 dolarů.“

 • Šíření koronaviru

Tom Lee je rovněž přesvědčen o tom, že šíření koronaviru má pozitivní vliv na růst ceny tohoto aktiva a k tomu dodává:

„Riziko pandemie, jako je koronavirus, zvyšuje poptávku po bitcoinech a dalších aktivech bezpečného ráje.“

Závěr

Tom Lee patří bezesporu k uznávaným osobnostem v oblasti kryptoměn a také k těm nejčastěji citovaným analytikům. Zasloužil si to několika úspěšnými predikcemi ceny Bitcoinu. Ale každá mince má dvě strany. Také se několikrát ve svých prognózách fatálně zmýlil.

Takže vážení čtenáři, i když pandemie, jako je koronavirus, mají zřejmě pozitivní vliv na cenu Bitcoinu, pozor na něj. A pokud by snad byla vyhlášena karanténa, dobře si hlídejte, kde se budete v té době nacházet.

koronavir

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

Tom Lee – kolik ze vlastni BTC???osobne si myslim ze v penezence nema ani jeden 🙁

Hulič

A už jen 25 k do 2022? To hosanek ubral pěkně ze 100 k

Kokršpaněl

Btc se nedostane ani na těch 25K protože na 20K už by prodávali velcí hráči a tím by dumply celý trh směrem dolů , tak že podle Leeho budeš čekat na 25K 2 roky než se ti to vyšplhá aspon na 20K ale během týdne ti to po těch 2 letech opět spadne na současné hodnoty , dobrá vyhlídka pro investování .Osobně si myslím že to bude jen otázka času kdy si většina lidí uvědomí že bitcoin nemá šanci se dostat na vyšší ceny a sami to vzdají .Systém poptávky a nabídky to prostě nikdy nedovolí , řeknu to jednoduše co vždy bude převyšovat poptávka či nabídky ? vždycky nabídka a proto budou mít vždycky mědvědi výhodu o proti býkům protože čím větší cena tím větší tím menší zájem tudíž větší nabídka o proti poptávce a tím cena roste opět dolů , vždy bude větší výhoda na straně medvědů tudíž nabídky prodeje o proti kupcům protože většina kupců to hodluje a tím snižují nabídku poptávky a to bude vždy důvod výhody medvědů , tak že hodlujte klidně dál stejně se nikdy nedočkáte ani Leeho marné prdikce které ubral ze 100K na 25K protože pokud se zázrakem Bitcoin jen přiblíží za 2 roky na hranici 19-20K tak uvidíte takovou brutus korekci že to během pár dnů bude opět na 10 K či méně a 2 roky tlačení přišlo na horu přišlo úplně zbytečně , je jasné že spekulanti vám budou tlačit do hlavy nesmysli že tipu že korekce musí přijít a je zdravá OK tak je zdravá ale vysvětlete mi kdy se konečně dostanete na těch 25K či výš když je pořád ta korekce zdravá i když jste čekali 2 roky na to až BTC dosáhl 19K v roce 2022 a pak rychlý pád během pár dnu na 10K , tak kdy se dostaneme dál ? nikdy vážení přátelé ,bitcoin je jen o spekulantech a ti vám kašlou na vysoké ceny na které čekají takzvaní hodleři , pokud s tím neobchodujete tak se nikdy žádného zisku nedočkáte protože Draper a spol co vykládají pohádky o bitcoinu a jejich 100K a víc jsou majiteli desítky tisíc bitcoinu a co mají takový investoři tvrdit ? přeci nebudou tvrdit že bitcoin není budoucnost a nikdy nevyroste , oni potřebují aby cenu vyhnali nahoru aby mohli prodat a nalákají jen tím že budou plácat h0vna o vysokých cenách btc protože na to člověk slyší a to je jediný důvod proč tihle pesudoumělci predikují statisicové částky .Oni potřebuji aby jste tlačili cenu na 100K a Draper , Anthony Pompliano či Novogratz a jim podobní mohli už prodat při ceně 20K a tím strhli trh dolů .Oni potřebují vyšší cenu aby to mohli prodat protože burzy mají limity a a víc kdyby to prodávali za dnešní ceny tak by akorát trh poškodily a to oni nechtějí a na víc všechny velryby by to nestihli prodat při nízkých cenách a byli by ve ztrátách proto potřebují vyšší cenu na prodej .

Kalim

Za poslední rok co držím btc a na něco čekám jsem změnil názor a myslím si to samé jako kokršpaněl. Tak že z hodlera se že mě stane trader abych z toho něco měl, ale vždycky jsem si říkal, že to nikdy neudělám. Ten potenciál k růstu ceny tam je obrovský, ale velryby to bohužel vždycky zazdí, nebýt jich, tak si myslím, že už jsme dneska s cenou úplně někde jinde. Jinak si napsal vyčerpávající komentář, ale příště si to po sobě alespoň přečti, protože luštit to po tobě je hrůza.

Rob

Každý den mineři vytěží přibližně 1800BTC. KAŽDÝ DEN, CHÁPETE? A ti především potáhnou trh, pokud jde o nabídku a nabídkovou cenu. BTC je de facto krytý elektřinou. Rozhodně ani v nejmenším nehrají první housle nějakej Pompliano nebo joe007. A pamatujte si následující: Nejdůležitější metrikou pro BTC je hashrate. Ne klasické finanční indikátory a zdaleka ne jen nabídka mincí obchodníků, kteří Bitcoin netěží. Jakmile to pochopíte, začněte pomalu rozumět tomu, proč cena BTC nevyhnutelně stoupá. A to ruku v ruce s jeho praktickou použitelností. Metriku hashrate ve svých úvahách nezahrnuje ani Lee nebo Novogratz. A to proto, že tomu sami pořádně nerozumí. Lee je vůbec spekulant, který podle mě absolutně neví. Proto si myslím, že bude sám překvapen, až najednou BTC skutečně na těch $100’000 vyletí. Samozřejmě to nevypovídá nic o skutečné hodnotě. Už dnes je dolar v podstatě bezcenný.

Kalim

Ale s tím naprosto souhlasím. Jenže když je vše jak má být a cena krásně a logicky díky všem aspektům leze nahoru, tak spousta lidí co chce někam investovat nakoupí krypto, což furt dává smysl. Pak přijde Jouda s několika tisíci btc a když je cena akorát, tak je prodá a cena letí dolů. Ti co jsou v trhu krátce tak dostanou strach aby nepřišli o vše a radši se ztrátou prodají. Cena letí ještě níž a ten Jouda co prodal jako první třeba 10000 btc pak za tu samou cenu co získal koupí třeba 18000 btc a tak to jde furt dokola a trh se může snažit jak chce, ale když dostane takovou ránu, tak to jinak dopadnout nemůže. Uvědom si, že velryba není jen jedna a počet jejích btc se kterými pak ovlivňují trh neustále narůstá. Tak že asi tak. Bud se budeme muset chovat jako oni a nebo můžeme čekat na zázrak.

Rob

Když někdo investuje do technologie, musí jí znát, aby jí mohl důvěřovat. A pravdou je, že velryb ubývá, protože se přesouvají do komfortní zóny a zároveň tím distribuují BTC mezi více dalších lidí. A čekat rok… No, pokud máte BTC ten rok, můžete se dnes usmívat, ne? Pokud jste to netrefil ve správný moment, můžete se usmívat třeba za pár let. Vy přeci víte, co kupujete, nebo ne? Pokud ne, neměl byste to kupovat, ať se jedná o cokoliv. Dívejte se na dlouhodobější vývoj kurzu, anebo tradujte. Jsou to ale dva naprosto filosoficky odlišné přístupy, které nesleduji ani stejné klíčové trendy a fundamenty. V tom je potřeba umět se rozhodnout.

0
  0
  Váš košík
  Košík je práznýPřejít do obchodu