Ropný průmysl využívá dynamiku blockchainu

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ropa a ropné produkty jsou ústředním prvkem světové ekonomiky a podílejí se i na udržování politické stability. Vzhledem k rychle se měnícím politickým či ekonomickým situacím na trhu se největší ropné společnosti snaží modernizovat svůj průmysl pomocí technologie blockchain.

Bezpečnější, levnější a čistší

V dnešní době vlády snad téměř všech zemích po celém země mluví o změnách klimatu a zrovna těžba fosilních paliv ke snižování emisí nepřispívá. Neobnovitelné zdroje, jako je ropa, se tak dostaly do hledáčků několika institucí, které vyvíjejí tlak na ropné společnosti kvůli „očištění“ svého průmyslu.

Ropné společnosti patří mezi nejziskovější na světě, tudíž přitahují pozornost mnoha vlád po celém světě. Často se  tyto společnosti nacházejí v oblastech s dlouhodobě politickou nestabilitou. Díky ekonomickým, kybernetickým a politickým hrozbám se tyto společnosti snaží posílit svoji obranu i díky technologii blockchain.

Nejbohatší ropná společnost

Saudi Aramco je nejziskovější společnost na světě a také největší ropný producent. Tento ropný gigant se koncem  ledna připojil k blockchainové platformě Vakt s investicí 5 milionů amerických dolarů. Vakt se specializuje na zpracování transakcí ropy a jiné neobnovitelné energie.

Ředitel Saudi Aramco Energy Ventures, Hans Middelthon, řekl:

„VAKT prokázal, že jejich blockchainová platforma má potenciál digitalizovat to, co je v současné době velmi manuálním procesem. Díky blockchainu a jeho použití ve složitém světě post-trade a jeho procesech udělal VAKT přesvědčivý krok.“

Saudi Aramco není jedinou ropnou společností, která experimentuje s blockchainem. O blockchain se zajímají i další významné společnosti jako Shell, Equinor nebo Mercuria. Od technologie očekávají snížení nákladů, zvýšení bezpečnosti a celkové zefektivnění distribuce.

Závěr

Díky vyvíjejícímu se tlaku vlád na snižování emisí budou ropné společnosti nuceny snížit míru emisí. Technologie blockchain může v tomto případě přinést větší transparentnost dodávek ropy a zajistit její ochranu před kybernetickými útoky. Díky snížení nákladů tak mohou společnosti investovat více na ochranu životního prostředí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img