Hyperledger podpoří boj proti změně klimatu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Hyperledger, projekt s cílem vytvořit pokročilou technologii blockchainu napříč průmyslovými odvětvími, zahajuje iniciativu v oblasti změny klimatu a omezení emisí.

Ve dnech od 21. do 24. ledna se ve Švýcarském Davosu odehrálo výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), kde se finanční lídři mimo jiné potýkali se změnou klimatu a dopadem podnikových politik z průmyslové oblasti na životní prostředí.

Čtyřdenní konference se účastnilo 119 členů z řad významných podnikatelů, ekonomů, aktivistů a hlav států, včetně amerického prezidenta Donalda Trumpa a německé kancléřky Angely Merkelové, švédské environmentální aktivistky Grety Thunbergové, CEO společností Goldman Sachs, JP Morgan Chase a COO Facebooku Sheryl Sandberg.

Hyperledger

Projekt Hyperledger se objevil před více než pěti lety, v roce 2015. Je vlastněn nadací Linux, jenž se snaží technologicky zdokonalovat oblast blockchainu.

Hyperledger funguje na základě open source blockchainu a představuje celosvětovou spolupráci zahrnující vedoucí představitele v oblasti financí, bankovnictví, internetu věcí, dodavatelských řetězců, výroby a technologií.

Společenstvo pro boj proti změně klimatu

Toto podnikové blockchainové konsorcium spojuje polovinu všech technologických gigantů, jenž využívají blockchainová řešení. Patří mezi ně například Amazon, Allianz, BBVA, Comcast, IBM, Intel, Maersk, Nasdaq, Nestlé, Microsoft, Společnosti Siemens, Visa a Walmart. V Davosu pak společně představili novou pracovní skupinu, která prozkoumá, jak technologie blockchain může zlepšit světové úsilí o splnění klimatických cílů stanovených v Pařížské dohodě.

Skupina Hyperledger Climate Action and Accounting Special Interest Group (SIG) umožní členům sdílet svůj výzkum a diskutovat o myšlenkách o distribuovaných knihách, aby společnosti a vlády mohly vyvinout koordinované úsilí o snížení globálních emisí.

„Technologie distribuované knihy (DLT) a další vznikající digitální řešení mají potenciál poskytovat důvěryhodné procesy pro uchovávání záznamů, konsenzus dat a automatizaci pravidel, což jsou nezbytně nutné komponenty, aby se subjekty přizpůsobily, urychlily opatření ke zmírnění a přizpůsobení, a mobilizovaly biliony dolarů finančních prostředků, jenž jsou ročně požadovány.“

Skupina dále pokračuje:

„Ekosystém a DLT společnosti Hyperledger jsou klíčové pro vytvoření globálního a otevřeného učetního systému pro oblast klimatu, který pomůže integrovat všechny aktéry a akce v rámci stejného planetárního cíle.“

Greta požaduje kompletní světový redesign

Zatímco korporace zápasí s Pařížskou dohodou, kterou přijalo 195 zemí s cílem omezit globální oteplování na 1,5 ° C nad předindustriální úroveň, aktivistka v oblasti klimatu Greta Thunbergová požaduje kompletní globální změnu, která povede k ukončení investic do fosilních paliv.

Sedmnáctiletá aktivistka v Davosu popisuje současné cíle v oblasti klimatu jako „prázdná slova a sliby, které vyvolávají dojem, že jsou přijata opatření dostatečná“. Její proslov obsahoval tyto slova:

„Okamžitě zastavte veškeré investice do průzkumu a těžby fosilních paliv. Okamžitě ukončete všechny dotace na fosilní paliva. A okamžitě a úplně se zbavíte fosilních paliv. Nechceme, aby se tyto věci prováděly do roku 2050, 2030 ani 2021. Chceme to udělat hned teď.“

Závěr

Naše společná budoucnost v oblasti klimatu vyžaduje vyšší úroveň účasti, spolupráce a interoperability mezi zúčastněnými stranami. Hyperledger k tomu může významně přispět.  Skupina SIG si proto vytyčila několik cílů, kterým by se chtěla v rámci své iniciace věnovat. Je tak možné, že brzy o nějakých úspěších uslyšíme.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: