Texas připravuje ochranu těžařů a obchodníků s kryptoměnami

5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Texas je znám svými vstřícnými podmínkami pro těžaře kryptoměn a obecně pro firmy spojené s kryptoměnami. Není divu, že po zákazu těžby kryptoměn v Číně se právě část firem přesídlila sem. Cody Harris, člen texaské sněmovny reprezentantů, nyní navrhuje schválení rezoluce, která nejen ukáže světu texaskou otevřenost pro kryptoměny, ale zajistí i trvání tohoto přístupu do budoucna.

Rezoluce chce veřejně vyjádřit podporu nejen těžařům kryptoměn, ale i obchodníkům a dokonce i jednotlivým programátorům podílejícím se na vývoji blockchainu. V Texasu platí právo na ochranu proti bezdůvodné konfiskaci majetku a osobním prohlídkám. Návrh plánuje rozšířit toto právo i o ochranu před zabavením digitálních aktiv. Ochrana se samozřejmě týká rezidentů.

Rezoluce není zákon

V případě schválení rezoluce by se ale nejednalo o zákon. Spíše by ukázala světu, jaké stanovisko panuje mezi zákonodárci a jaká chuť by byla případně k regulaci tohoto segmentu. Ne všichni zákonodárci sdílejí toto stanovisko.

Již dříve se vyskytli kritici, kterým vadí dopad těžby na životní prostředí. Nedávno zvolený guvernér Greg Abbott je ale ke kryptoměnám otevřený a již dříve avizoval jejich podporu. Dokonce se spekuluje, že by Texas chtěl zakázat digitální měny centrálních bank (CBDC) stejně jako se o to snaží na Floridě.

Závěr

Na území Texasu funguje mnoho známých těžařských firem. Najdeme zde Riot Platforms, White Rock Management a i nedávno zkrachovalou Core Scientific. Rezoluce se podle mého názoru jen snaží zajistit, aby tyto firmy nevyužily případné pobídky jiných států a nepřestěhovaly se z Texasu. Zajímavá je i možnost zákazu CBDC. Evidentně v některých státech vadí fakt, že by tyto digitální měny nebyly anonymní.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img