Ani Čína nedokázala úplně vyřadit kryptoměny! Bitcoinové uzly a mimoburzovní trhy bojují dál, zatím…

5
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Čína je po nejnovější vlně zákazů kryptoměn a prakticky všech souvisejících činností a podniků jednou z nejhorších zemí, co se akceptace krypta týče. V zemi však stále přežívá neznámý počet kryptonadšenců a uživatelů Bitcoinu a kryptoměn.

Čína po kryptobanu

Ačkoli mnozí brali opakované oznámení různých zákazů kryptoměn v Číně na lehkou váhu, výsledky těchto událostí jsou pro tamní kryptokomunitu bezmála zničující. Na optimismu zdejším kryptoměnovým investorům, obchodníkům a nadšencům zřejmě nepřidá ani fakt, že Čína podobné vyhlášení pořádá nejméně jednou do roka již delší dobu. Pomyslné opratě jsou utaženy, náhubky nasazeny, vodítka už se nesou a jde se z trhu ven… Kryptoměny obejít a dále postupovat podle vládních představ, jinak dojde i na elektrický obojek!

V postkomunistické části Evropy máme určité představy o tom, čím si nyní Číňané procházejí a závidět není co. Zákaz kryptoměn asi není tím nejpalčivěším, co by většinu místních mohlo trápit. Přesto se ukazuje, že i v této oblasti přetrvává určitý odpor. V Číně stále visí hrstka bitcoinových uzlů a obchodování “OTC” (mimo burzy) zůstává životaschopné, ale nemusí to tak vydržet dlouho.

Navzdory stále rostoucímu zásahu Pekingu proti kryptoprůmyslu tak stále existují určité známky života v lidové republice, pokud jde o bitcoinovou síť a krypto obchodování peer-to-peer.

Uzly

Podle údajů společnosti Bitrawr je stále v provozu 135 bitcoinových uzlů, což bylo vypočítáno na základě geografické polohy. Je to však jen 1,21 % z celkových 11 262 bitcoinových uzlů rozmístěných po celé planetě. Pokud používají VPN nebo Tor, čímž maskují své umístění, může jich být více. Řežim by se však nyní mohl zaměřit na postihy pro vzdorující.

Obchodování

Mimoburzovní obchodování kryptoměn si podle různých zpráv v Číně také udržuje oporu. Místní sdělovací prostředky Wu Blockchain uvedly, že pár RMB/USDT, který stále nabízejí velké burzy, jako jsou OKEx a Huobi, se obchoduje s prémií. Minulý týden trh zaznamenal panický prodej, který od té doby odezněl.

OTC obchody se provádějí peer-to-peer (P2P), což obchází použití banky nebo spotových trhů na centralizovaných burzách. Na platformě LocalBitcoins se týdně zobchoduje kolem 7 milionů juanů (přibližně 1 milion dolarů).

Závěr

Čína chce, aby se v zemi na krptoměny co nejdříve zapomnělo. I přes tvrdě vymáhaný zákaz se v Číně nadále vyskytuje 135 geograficky lokalizovaných a neznámé množství skrytých bitcoinových uzlů. Lidé jsou také za pomoci nástrojů na ochranu soukromí, jako je VPN, schopni obchodovat kryptoměny na některých burzách, ale i na mimoburzovních trzích, případně používat DeFi protokoly a decentralizované burzy. Někteří pozorovatelé, jako je Bobby Lee, bývalý generální ředitel první čínské kryptoburzy BTCC, si myslí, že se Peking v příštím zásahu zaměří na OTC platformy.

„Opravdu nechtějí žádné mezery, kde by lidé mohli používat digitální měnu jako prostředek k přesunu aktiv do zahraničí,” dodal Lee.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img