Stále více burz udává falešné objemy denních transakcí

0
(0)

O tom, že některé burzy rádi zveličují a uměle si zvedají objem, už dávno víme. Snaží se tak přilákat lidi zejména na svou likviditu a popularitu, avšak celkově to nikomu neprospívá. Právě proto se Blockchain Transparency Institute (BTI) rozhodl podívat více na objemy. Ale i na transparentnost a návštěvnost téměř 130 největších kryptoburz. S tím, jak dopadly některé burzy, však určitě fanoušci  kryptoměn spokojeni nebudou.

Až 70 % burz zveřejňuje nepravdivé údaje o objemu

Údaje, které tato společnost zveřejnila, jsou poměrně zarážející. Podle jejich výzkumu je objem transakcí nafouknutý až o 6 miliard dolarů každý jeden den. Nejhůře ze všech burz obstály BiBox, Bit-Z, ZB nebo LBank. Velmi špatně obstála také Upbit. O té jsme však již informovali v tomto článku. Tato burza je stále vyšetřována právě kvůli falešným objemům, podvodům a praní špinavých peněz.

Ne všechny burzy však musí být takové špatné. Například Kucoin a Cryptopia si podle BTI velmi polepšily zejména na popularitě. Právě kvůli velké návštěvnosti investorů a obchodníků se obě burzy výrazně vyšvihly v denním objemu. Je tomu tak zejména proto, že na tyto burzy chodí mnoho investorů. Ti sice ne vždy obchodují s velkým počtem prostředků, avšak celkově udělají pro tyto burzy vysoký celkový objem.

Gemini a Coinbase se snaží bojovat proti

Právě Gemini a Coinbase se snaží bojovat proti jakýmkoliv burzám, které zveřejňují nepravdivé čísla. Podstatné při tom však je, že tyto burzy začínají nejprve pracovat na sobě a zlepšovat své funkce. Coinbase například spustila „Coinbase Trade Surveillance Program”. Tento systém by měl odhalit jakoukoliv podezřelou aktivitu při obchodování na daných burzách. Tím by měl ujistit zejména institucionální investory, že tento sektor je stále bezpečnější a bezpečnější.

Velmi podobný systém na kontrolu objemu a podezřelých aktivit na burze používá také Gemini. Už od dubna spolupracuje spolu s NASDAQ na kontrole všech párů nabízených burzou Gemini. SMARTS Market Surveillance je systém, který NASDAQ poskytl pro tuto kryptoburzu. Ta v žebříčku nejbezpečnějších a nejlepších burz v tomto sektoru poskočila z 24. místa na 16. (dle BTI).

Na prvním místě neohroženě kraluje BinanceNásledují ji Bitfinex, Coinbase Pro, Bithumb a Kraken. V první desítce najdeme ještě burzy jako Huobi, Bitstamp, Okex, Bittrex a BitFlyer, což jsou všechno velmi známé burzy.

Závěr

Problémy s falešnými objemy a burzami, které si na to nedávají pozor, neubývá. I přesto, že se například Upbit už jistý čas ocitá v problémech, některé burzy se z toho jakoby nepoučily. Uvidíme, jak dopadne vyšetřování právě Upbitu, protože pokud by byla tato finanční instituce například zavřená nebo zrušena, určitě by si ostatní burzy začaly dávat mnohem větší pozor. To by určitě celému kryptosvětu pomohlo.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro Vás připravil Marek F.

Zdroj:
bitcoinist.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img