Coinbase zítra oznámí datum zalistování Ethereum Classic

0
(0)

Přibližně před měsícem jsme vás v našem magazínu informovali, že jedna z předních kryptoburz – Coinbase – plánuje zalistovat do své nabídky Ethereum Classic (ETC). Přestože datum přidání ETC nebylo pevně stanoveno, vše nasvědčuje tomu, že se tak stane v nejbližších dnech.

Ethereum Classic na Coinbase už 7. srpna?

V pátek odpoledne vydala Coinbase stanovisko na svém učtu na Twitteru, kde oznamuje, že tým inženýrů úspěšně dokončuje poslední testovací fázi zalistování Ethereum Classic, přičemž předpokládají, že testing by měl být dokončen v úterý 7.8.2018. Je vysoká pravděpodobnost, že počínaje tímto dnem umožní burza vklady pro ETC.

Coinbase se k uvedenému zalistování vyjádřil i v blogu na své oficiální stránce. Z uvedených faktů vyplývá, že jakmile bude testování dokončeno, burza otevře svým klientům možnost vkladu ETC na Coinbase Pro (dříve GDAX) a Coinbase Prime. Je důležité poznamenat, že obchodování nebude povoleno okamžitě, protože Coinbase zamýšlí vyčlenit 24 až 48 hodin na zrealizování prvotních vkladů této kryptoměny.

Mohlo by vás zajímat: Burza GDAX včera zanikla, nahradí ji ošklivý brácha – Coinbase Pro

Obchodování bude dostupné nejdříve pro Coinbase Pro a Prime

Přestože Coinbase očekává zalistování ETC doslova v nejbližších hodinách, prohlášením, že přidání Ethereum Classic může být posunuto na pozdější termín, si nechává jakési zadní vrátka. Burza tak činí především kvůli deklarovanému dodržování transparentní politiky vůči svým klientům. V minulosti se totiž objevily dohady, že zaměstnanci této společnosti disponovali interními informacemi (prosincové zalistování Bitcoin Cash), které mohly využít ve svůj vlastní prospěch.

Burza také uvedla, že na platformu Coinbase Consumer bude ETC zalistované později. V oficiálním stanovisku stojí:

“Coinbase Consumer zařadí nová aktiva (Ethereum Classic) do nabídky až tehdy, jakmile budou zalistované na Coinbase Pro a Prime a vytvoří se dostatečná likvidita. Očekáváme, že k tomu dojde přibližně 1-2 týdny po zahájení obchodování na Pro a Prime.”

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

O tom, že oznámení o zalistování na velké burzy má na kryptoměny pozitivní dopad, jsme se už nejednou přesvědčili. Výjimkou není ani Ethereum Classic. Když před přibližně měsícem oznámila burza Coinbase, že plánuje ETC přidat do své nabídky, zvýšila se hodnota tohoto digitálního aktiva za 5 hodin o 25%.

V době zveřejnění oznámení, které uvádíme v našem článku výše, zvýšilo ETC svou hodnotu o 12%, přičemž jeho zobchodovaný objem se téměř zdvojnásobil. Aktuálně se tak v době psaní tohoto textu obchoduje za přibližně 17,3 USD.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor V.

Zdroje:
ethereumworldnews.com
ccn.com
blog.coinbase.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img