Stablecoiny ani ostatní krypto nenahradí fiat měnu?!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...

[Večerní souhrn článků] • Buterin chce škálovat Ethereum na 100 000 transakcí za sekundu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

V dopise adresovaném poslankyni Evropského parlamentu Evě Kaili vyjádřil Mario Draghi, prezident Evropské centrální banky (ECB), své názory na stablecoiny, budoucnost digitálních aktiv a možnou digitální podobu eura.

Mario Draghi

foto
zdroj: en.wikipedia.org

V tomto dopise ze dne 27. září Mario Draghi uvedl, že Evropský systém centrálních bank (ESCB) pečlivě sleduje vývoj a trh s kryptoměnami, stejně tak i stablecoiny, a k této věci uvedl:

„ESBC analyzuje kryptoaktiva a stablecoiny s cílem porozumět jejich možným dopadům na měnovou politiku, bezpečnost a účinnost plateb, tržní infrastrukturu a stabilitu finančního systému.“

Stablecoiny a ostatní krypto

Navzdory pozitivnímu přístupu k novým technologiím a navzdory velice slibnému technologickému pokroku, který oblast kryptoměn zaznamenala, je Mario Draghi přesvědčený o tom, že stablecoiny a ostatní kryptoměny mají malou hodnotu. Navíc uvedl, že stablecoiny a ostatní kryptoměny nejsou navrženy tak, aby se staly vhodnou náhradou za fiat měny. Draghi v dopise uvedl:

„Dosud mají stablecoiny a kryptoměny v těchto oblastech omezené důsledky a nejsou navrženy tak, aby byly vhodnými náhradami za peníze.“

Draghi však vzápětí přiznal, že vzhledem k neustálým změnám v tomto odvětví a k rychlému vývoji v kryptoměnovém průmyslu se může v budoucnu postoj a hodnocení ze strany ECB lišit.

Digitální euro

Mario Draghi se rovněž zabýval otázkou vytvoření digitální podoby eura. K dané věci uvedl, že pokud jde o technologickou stránku, tak v tomto případě by neměl být žádný problém. Problém pak spatřuje zejména v jeho užitečnosti z hlediska nákladů a přínosů pro veřejnost.

Svůj dopis uzavřel Mario Draghi připomenutím služby zúčtování cílových okamžitých plateb pro eurozónu, která byla spuštěna v listopadu roku 2018. Draghi k této službě uvedl:

„Poskytovatel platebních služeb umožňuje nabízet převody finančních prostředků svým zákazníkům v reálném čase a 24 hodin denně, každý den v roce.“

Závěr

Zatímco se ECB prostřednictvím svého prezidenta vyjadřuje k otázce digitálního eura velmi opatrně, Čínská centrální banka na svém projektu vlastní kryptoměny mohutně finišuje.

A pokud vezmeme v potaz to, že i USA je v otázce digitálního dolaru velmi laxní, vypadá to, že se v budoucnu měnový trh otřese v základech. Já jen doufám, že si Evropa a USA nenechají ujet vlak.

Co číst dále?

Venezuela přemýšlí, jak naložit se svými kryptoměnami

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře