[Souhrn článků] + Armstrong vyzývá k jasnější regulaci kryptoměnového průmyslu

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek

Zpráva dne

Armstrong vyzývá k jasnější regulaci kryptoměnového průmyslu

Generální ředitel kryptoměnové burzy Coinbase, Brian Armstrong, vyzval občany Spojených států, aby kontaktovali své zástupce a vyzvali je k hlasování “Ano” na zákon o finanční inovaci a technologii pro 21. století (FIT21), který by mohl poskytnout regulativní jasnost pro kryptoměny. Armstrong tvrdí, že tento zákon by mohl chránit americké digitální aktiva, inovace a národní bezpečnost. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Live stream – Diskuze k rozhodnutí FOMC | Jak moc růst sazeb trhům přitíží?

Na dnešním streamu se zase objevíme s Matějem Širokým, kde se tentokrát zaměříme na dnešní měnově-politické rozhodnutí FOMC . Zvýší dnes Fed sazby? Jak moc? A lze očekávat další růst úrokových sazeb na podzim? Jak moc velký tlak tím vznikne na trhy s bitcoinem a akciemi? 

26. 7. 2023 Přehled trhu – Zasedání Fed, akcie díky earnings posilují, bitcoin na 29 000 USD

Dnes bude klíčová událost zasedání americké centrální banky Fed. Rozhoduje se o dalším zvýšení úrokových sazeb. Bitcoin klesá na 29 000 USD, zatím co akciový index S&P 500 se pokouší tlačit dále nahoru nad 4580 bodů. Je načase prodávat?

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Nárůst velrybích transakcí o 197 % na Shiba Inu

Počet velkých transakcí Shiba Inu velryb se za posledních 24 hodin zvýšil o 197 %.

Krypto platební brána CoinsPaid podezřívá Lazarus Group z hacku za 37 milionů dolarů

Platební platforma pro kryptoměny CoinsPaid ukázala prstem na severokorejskou státem podporovanou skupinu Lazarus Group, která stojí za hackováním jejích interních systémů. Ukradeno bylo dne 22. července 37,3 milionu dolarů.

Bitcoin brzy půjde do býčího trhu, tvrdí někteří obchodníci

Bitcoinoví obchodníci a investoři se připravovali na běžnou volatilitu, když se blížilo rozhodnutí o úrokových sazbách Federálního rezervního systému Spojených států.

Elon Musk: Prostřednictvím platformy X budou uživatelé řídit svůj finanční svět

Elon Musk, generální ředitel společnosti X Corp, naznačil, že v nadcházejících měsících bude nově oznámená platforma X nabízet uživatelům možnost provádět své celé finanční světové operace.

KuCoin popírá hromadné propouštění – škrty jsou součástí běžných operací

Oblíbená kryptoměnová burza, KuCoin, se ohradila proti zvěstem, že by propustila 30 % svých pracovníků. Připustila ovšem, že v budoucnu by k určitým „personálním úpravám“ mohlo dojít.

Je nový token BTC20 novou alternativou?

BTC20 je zbrusu nový token ERC-20, který lze v současné době zakoupit prostřednictvím předprodeje za 1 dolar. Tento projekt chce kryptoměnovým nadšencům nabídnout kombinaci technologických předností Etherea s nabídkou a systémem uvolňování Bitcoinu.

Fed dnes podle očekávání zvýšil základní sazbu o 25 bazických bodů

Skončilo zasedání Federálního rezervního systému (Fed) a podle očekávání došlo ke zvýšení základní sazby o 25 bazických bodů. Téměř 97 % trhu tento krok očekávalo a tato změna je tedy již započtená v cenách. Samozřejmě lze očekávat krátkodobě nějakou vyšší volatilitu, ale tu spíš spouští algoritmy a pak samotný projev Jerome Powella.

Worldcoin vzbuzuje obdiv i skepsi

Worldcoin je ambiciózní projekt, jehož spoluzakladatelem je Sam Altman, generální ředitel společnosti OpenAI. Nedávno se dostal na titulní stránky mnoha novin poté, co byl na trh uveden jeho ekosystémový token.

Proč bitcoin klesá? Velký příliv mincí na burzy a očekávaný růst sazeb

Cena bitcoinu klesá, protože investoři očekávají zvýšení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky a krypto velryby zase posílají rekordní množství mincí BTC na burzy.

Po 11 letech se pohnuly bitcoiny v hodnotě 31 milionů dolarů ze spících adres

Po více než 11 letech se probudila bitcoinová velryba, která na své spící adrese měla BTC v současných cenách více než 30 milionů amerických dolarů. Z adresy byla přesunuta celá částka.

Garlinghouse kritizuje SEC za způsobený nepořádek

Brad Garlinghouse, CEO společnosti Ripple, se ostře vymezuje proti Komisi pro cenné papíry (SEC). Jeho nesouhlas vyvolaly nedávné komentáře SEC, které naznačují možnost odvolání v případu proti Ripple.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img