KuCoin popírá hromadné propouštění – škrty jsou součástí běžných operací

4.7
(3)

Oblíbená kryptoměnová burza, KuCoin, se ohradila proti zvěstem, že by propustila 30 % svých pracovníků. Připustila ovšem, že v budoucnu by k určitým „personálním úpravám“ mohlo dojít.

Společnost KuCoin ukončila fámy, které naznačovaly, že se v nadcházejících týdnech chystá propustit 30 % svých zaměstnanců. V přepočtu se mělo jednat o přibližně 300 lidí.

KuCoin – Jsou to jen fámy

Mluvčí KuCoin uvedla, že společnost neiniciovala žádné plány na propouštění. Dodala, že případné škrty jsou součástí širšího plánu na rozšíření obchodního rozvoje firmy:

V rámci rozvoje podnikání společnosti a pololetního hodnocení výkonnosti zaměstnanců může podle potřeby dojít k některým personálním úpravám. To je v rámci organizačního rozvoje běžný proces.

V reakci na zvěsti o propouštění generální ředitel společnosti Kucoin Johnny Lyu ve svém tweetu uvedl, že krypto burza stále funguje bez problémů. Lyu vysvětlil, že případné snížení počtu zaměstnanců bude součástí pololetního hodnocení výkonnosti zaměstnanců, které je podle něj součástí zachování “konkurenceschopnosti a dynamiky” v rychle se rozvíjejícím kryptoměnovém sektoru.

Ředitel tímto vysvětlením reagoval na příspěvek nezávislého účtu Wu Blockchain z 25. července. V něm autor tvrdil, že KuCoin brzy propustí až 30 % svých zaměstnanců. Důvodem měla být přísná politika Know Your Customer ve Spojených státech. Její zavedení mělo vést k poklesu zisku burzy.

Wu Blockchain však později od svého tvrzení ustoupil. Došlo k tomu poté, co Lyu potvrdil, že snížení počtu zaměstnanců je součástí běžného hodnocení výkonnosti.

Mimochodem společnost KuCoin neupřesnila, kolik procent zaměstnanců by mohlo být propuštěno a ani kterých pozic se to nejvíce dotkne. Aktuálně zaměstnává přibližně 1 000 zaměstnanců po celém světě, přičemž Lyu tvrdí, že toto číslo se neustále zvyšuje.

Propouštění se nevyhnuly ani mnohé další společnosti

Je pravdou, že pokles cen kryptoaktiv v průběhu roku 2022 donutil mnoho těžkých vah v odvětví výrazně snížit počet zaměstnanců. A to včetně takových firem, jako je Binance, Coinbase či Kraken.

Společnost Binance údajně od 31. května letošního roku propustila již více než 1 000 zaměstnanců. Coinbase pak v červnu 2022 propustila 18 % zaměstnanců a následně (v lednu 2023 dalších 20 % svých zaměstnanců). Burza Kraken v listopadu propustila 1 100 zaměstnanců, což v té době představovalo zhruba 30 % její pracovní síly.

Závěr

Nebyly to úplně nejlepší časy pro kryptoměnový průmysl. Když opadá zájem o kryptoměny, většinou to v rámci škrtů a úsporných opatření pocítí i zaměstnanci. Dobrou zprávou ale je, že poslední údaje naznačují, že míra propouštění v odvětví se nyní zpomaluje.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img