Elon Musk: Prostřednictvím platformy X budou uživatelé řídit svůj finanční svět

4.8
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Elon Musk, generální ředitel společnosti X Corp, naznačil, že v nadcházejících měsících bude nově oznámená platforma X nabízet uživatelům možnost provádět své celé finanční světové operace.

Elon Musk a nové možnosti na bývalém Twitteru

Elon Musk, generální ředitel společnosti X Corp, představil novou vizi pro platformu X. V nadcházejících měsících se uživatelé mohou těšit na možnost provádět své “celosvětové finanční” operace. Toto oznámení přichází po nedávné změně názvu sociální sítě Twitter na X, což je součástí širší strategie začlenění finančních služeb do platformy.

Americký miliardář zdůraznil, že změna názvu byla nezbytná. Argumentoval tím, že přidání komplexních komunikací, finančních služeb a prodloužených příspěvků se neshodovalo s původním duchem Twitteru. Proto se ze symbolu modrého ptáka stal symbol “X” na černém pozadí.

Pokud jde o budoucnost, Musk naznačil, že pokud se platforma X správně implementuje, může pokrýt až polovinu globálního finančního systému. Jeho plány zahrnují bankovnictví, platby, finanční služby a další. Někteří vidí potenciál aplikace X srovnatelný s čínským WeChatem.

Před veřejným oznámením o změně názvu Musk již prosazoval integraci finančních služeb na platformě. Od doby, kdy ji získal za 44 miliard dolarů v říjnu minulého roku, se snažil o její rozšíření. V dubnu dokonce krátce změnil logo Twitteru na symbol tokenu Doge, což způsobilo, že hodnota memecoinu Dogecoin vzrostla o 20 % během velmi krátké doby. Musk se tak občas dostává do křížku s kryptoměnovou komunitou kvůli jeho hýbání s cenou tokenu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 302 USD dle KMC.

Závěr

Co si o krocích Elona Muska myslíte vy? Používáte Twitter (X)? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý a zábavní obsah. Na celé twitterové vlákno se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img