Cena Dogecoinu po odstranění loga z Twitteru klesla

3.3
(3)

Dogecoin, osmá největší kryptoměna na světě podle tržní kapitalizace a oblíbené digitální aktivum Elona Muska, pokračuje ve svém propadu hodnoty poté, co bylo z webových stránek Twitteru odstraněno jeho logo.

Logo Dogecoinu (DOGE), meme psa plemene Shiba Inu, se v pondělí záhadně objevilo na webových stránkách Twitteru a nahradilo logo modrého ptáka. Jeho hodnota poté prudce vzrostla o více než 20 %.

Dnes se však ptačí logo vrátilo a pes zmizel. Elon Musk, který Twitter vlastní a často o DOGE “shitpostuje” nejen na sociálních sítích, zatím nepodal vysvětlení, proč se logo jeho sociální sítě vůbec změnilo.

Co to způsobilo?

Krátce po změně ikony zveřejnil generální ředitel společnosti Twitter a Tesla na Twitteru následující meme, který podle všeho naznačoval, že tato změna bude ještě nějakou dobu trvat:

https://twitter.com/elonmusk/status/1642962756906418176/photo/1

Dva dny předtím Elon Musk požádal soudce ve Spojených státech, aby zamítl žalobu v hodnotě 258 miliard dolarů, kterou podali investoři a která se týkala provozování pyramidového systému na podporu Dogecoinu. Muskovi právníci údajně argumentovali tím, že “vtipné obrázky” a “tweetování podpůrných slov” se nepovažují za podvodné jednání.

Zdá se, že důvod změny lze částečně přičíst konverzaci s administrátorem populárního r/WallStreetBets SubRedditu na Twitteru. Předseda WSB řekl: “Změňte logo ptáka na psa (Change the bird logo to a doge),” přičemž mu Elon Musk odpověděl: “Haha, that would be sickkk.”

Screenshot z twitter konverzace mezi Elonem Muskem a adminem WSB

Dogefather

Dogecoin byl vynalezen v roce 2013 skupinou inženýrů jako žertovná pocta memu “doge” psa plemene shiba inu. Cílem bylo zesměšnit Bitcoin, největší a nejstarší digitální aktivum.

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk – a zároveň nejbohatší člověk světa – začal v roce 2020 tento coin pumpovat na Twitteru zveřejňováním memů, čímž si Doge získal kultovní status.

Několik průzkumů trhu v minulosti naznačilo, že Musk tweetováním o DOGE má tendenci zvyšovat jeho cenu. V průběhu roku 2021 Musk kryptoměnu propagoval slogany jako Dogecoin is the people’s crypto a prohlašoval se za “Dogefathera”. V loňském roce Tesla uvedla na trh novou sérii píšťalek inspirovanou sérií Cybertruck. Cena každé píšťalky byla v době oznámení 1 000 DOGE neboli 60 USD. Další americký miliardář Mark Cuban také vychvaloval Dogecoin a tvrdil přitom, že by mohl být použit k vyřešení problému se spamem na Twitteru.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img