[Souhrn článků] + Schválení Bitcoin ETF v USA mění pohled investorů na kryptoměnu

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Schválení Bitcoin ETF v USA mění pohled investorů na kryptoměnu

Schválení Bitcoin ETF v lednu přineslo zahájení provozu prvních regulovaných a veřejně obchodovaných investičních nástrojů založených na BTC. Sheraz Ahmed, partner společnosti Storm Partners, poznamenal, že uvedení Bitcoin ETF na trh znamenalo zásadní posun v myšlení investorů. Podle něj tato nová investiční vozidla nejenom ukazují, co Bitcoin ETF představují, ale hlavně co symbolizují, což mělo v posledních měsících velký dopad na změnu mentality investorů. Dle nejnovějších dat z platformy Dune mají fondy BTC v hodnotě přes 57,7 miliard dolarů. Jedná se tak o důkaz toho, že o Bitcoin je mezi investory zájem. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Tvoří cena bitcoinu býčí pattern, který trh dovede na 89 000 dolarů?

Bitcoin klesá již dva týdny v řadě, ale prodejní tlak zřetelně poslední dny slábne. Možná se tak konečně dočkáme odrazu s dřívějším pokusem o otestování rezistence kolem 72 000 dolarů. Jak jsem zmiňoval v jedné z posledních analýz, na první pohled se nám v grafu tvoří býčí pattern v podobě head & shoulders. Osobně nejsem moc patternový, ale když to v grafu snadno vidíme, proč ne?

Makroekonomický výhled: Vydrží růst na akciových trzích do konce roku? Na jaké akcie se zaměřit?

V dalším streamu se sejde Jaroslav Jarolím a analytik XTB Štěpán Hájek. Host nám nastíní svůj makroekonomický a tržní výhled pro akciové trhy. Tematicky se budeme držet toho, zda může akciový trh růst až do konce roku bez znatelnější korekce. A případně na jaké akciové tituly se zaměřit.

19.6.2024 Přehled trhu: Bitcoin klesá na 64 000 USD, akciové trhy pokračují na nová cenová maxima

Bitcoin klesá na 64 000 USD a táhne sebou altcoiny dolů. Akciové indexy jsou nadále tažené nahoru jenom skupinkou pár technologických akcií. Tento týden Evropská a Britská inflace. Zamává vývoj cen ropy s inflací?

Kryptoměny a kryptofirmy

Buffettova Berkshire Hathaway dále redukuje svůj podíl v čínském gigantu BYD

Investiční společnost vedená Warrenem Buffettem, Berkshire Hathaway, pokračuje v postupném prodeji svých akcií BYD, největšího výrobce elektromobilů v Číně, což snižuje její dlouhodobou investici v této rychle rostoucí oblasti.

Americká spotová Bitcoin ETF zaznamenala čistý odliv 152 milionů dolarů a prodloužila zápornou sérii na čtyři dny

Americká spotová Bitcoin ETF zaznamenala v úterý čistý odliv 152,42 milionu dolarů. Jednalo se o čtvrtý den čistých denních odlivů v řadě. Největší odliv zaznamenal FBTC společnosti Fidelity s čistým odlivem 83 milionů USD.

Wells Fargo: Investoři by měli být vůči zlatu trpěliví

Přední americká banka Wells Fargo naznačuje, že cena zlata může zůstat stabilní během léta, než dojde k očekávanému poklesu úrokových sazeb Federálního rezervního systému na konci roku. Poté by se zlato mohlo dostat na nová cenová maxima.

Akcie S&P 500 jsou na rekordním cenovém maximu, protože akcie technologických firem nadále posilují

Index S&P 500 v pondělí uzavřel na rekordní hodnotě, čímž se zbavil růstu výnosů státních dluhopisů. Akcie technologických společností pokračovaly v růstu v souvislosti s pokračujícími výroky Fedu a očekáváním klíčových ekonomických údajů. Ty mají klíčoví představitelé zveřejnit koncem tohoto týdne.

Nvidia překonává Microsoft a stává se nejhodnotnější společností světa

S růstem své tržní kapitalizace na 3,341 bilionu dolarů se Nvidia stala nejhodnotnější společností na světě, předčila Microsoft a potvrdila svou dominanci v oblasti technologií umělé inteligence.

Bitcoinoví spekulanti vytvářejí prodejní tlak. Přijde další pokles?

Bitcoin na grafech vytvořil další červenou denní svíčku a pravděpodobně pokles ještě nekončí. Podle údajů z burz se na ně hojně vracejí bitcoiny nakoupené v posledním roce a lze tedy předpokládat, že se prodejní tlak brzy projeví na poklesu ceny. Dnes ale očekávejte spíše klid s ohledem na státní svátek ve Spojených státech.

Akcie S&P 500 jsou na rekordním cenovém maximu, protože akcie technologických firem nadále posilují

Index S&P 500 v pondělí uzavřel na rekordní hodnotě, čímž se zbavil růstu výnosů státních dluhopisů. Akcie technologických společností pokračovaly v růstu v souvislosti s pokračujícími výroky Fedu a očekáváním klíčových ekonomických údajů. Ty mají klíčoví představitelé zveřejnit koncem tohoto týdne.

MEME dne

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img