Nvidia překonává Microsoft a stává se nejhodnotnější společností světa

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

S růstem své tržní kapitalizace na 3,341 bilionu dolarů se Nvidia stala nejhodnotnější společností na světě, předčila Microsoft a potvrdila svou dominanci v oblasti technologií umělé inteligence.

Nvidia nejhodnotnější společností na světě

V úterý technologická společnost Nvidia dosáhla významného milníku, když se díky své dominanci v oblasti umělé inteligence stala nejhodnotnější společností na světě a překonala Microsoft. Akcie společnosti vzrostly o 3,7 %, čímž se její celková tržní kapitalizace zvýšila na 3,341 bilionu dolarů. Nedávno Nvidia přeskočila Apple a stala se druhou nejhodnotnější firmou, přičemž Apple nyní zaujímá třetí místo s kapitalizací 3,280 bilionu USD.

Investoři projevují silný zájem o Nvidii kvůli její přední pozici v rychle se rozvíjejících AI technologiích. Akcie Nvidie od začátku roku vyskočily téměř na trojnásobek, zatímco Microsoft zaznamenal růst o 19 %. Americký technologický gigant se stal mimo jiné nejaktivněji obchodovanou firmou na Wall Street s denním obratem přibližujícím se 50 miliardám dolarů. Jedná se tak o pětinásobek obratu společností jako Apple, Microsoft a Tesla.

Technologičtí giganti jako Microsoft, Meta Platforms a Alphabet intenzivně konkuruje o využití umělé inteligence ve svých produktech. Díky svým výkonným procesorům však Nvidia udržuje vedoucí postavení na trhu s AI. Přestože růst Nvidie přináší důvody k optimismu, odborníci varují před potenciálními riziky. Oliver Pursche z Wealthspire Advisors upozorňuje, že i malé zaváhání může vést k velké korekci cen akcií.

Společnost si klade za cíl zachovat své postavení lídra v oblasti AI, což se projevuje jejím rychlým nárůstem tržní hodnoty z jednoho bilionu na tři biliony USD během posledních dvanácti měsíců.

V době psaní článku se cena akcie Nvidia pohybuje okolo 135,58 USD dle Tradingview.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jaký je váš názor na umělou inteligenci? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Přidejte se také na náš Discord KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace o vývoji ceny akcií naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Prozkoumejte akcie Nvidia na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img