Buffettova Berkshire Hathaway dále redukuje svůj podíl v čínském gigantu BYD

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Investiční společnost vedená Warrenem Buffettem, Berkshire Hathaway, pokračuje v postupném prodeji svých akcií BYD, největšího výrobce elektromobilů v Číně, což snižuje její dlouhodobou investici v této rychle rostoucí oblasti.

Berkshire Hathaway snižuje podíl BYD

Berkshire Hathaway, která je dlouholetým investorem v BYD, čínské společnosti se sídlem v Šen-čenu, prodala dalších 1,3 milionu akcií za 39,8 milionu dolarů. Prodej snížil podíl Berkshire z 7 % na 6,9 %, jak vyplývá z nedávného oznámení na Hongkongské burze cenných papírů k 17. červnu.

Původní investice Berkshire do BYD v roce 2008, kdy koupila přibližně 225 milionů akcií za zhruba 230 milionů dolarů, přinesla významné zisky v důsledku raketového růstu trhu s elektromobily v Číně a dalších zemích. Po tom, co hodnota akcií BYD dosáhla v dubnu 2022 rekordních výšin, se Berkshire rozhodla v letech 2022 a 2023 prodat polovinu svého podílu.

Pokud podíl Berkshire klesne pod 6 %, bude podle pravidel hongkongské burzy vyžadováno další hlášení.

BYD si udržuje pozici globálního lídra v produkci elektromobilů již druhý rok za sebou. Data společnosti Finbold ukazují, že v prvním pololetí roku 2023 prodal BYD 1 191 405 elektromobilů, což je průměrně 198 567 vozidel měsíčně a výrazně předčilo prodeje společnosti Tesla, která prodala 888 879 vozidel.

Klíčem k úspěchu BYD je závazek poskytovat výhodný poměr ceny a výkonu, což odpovídá rostoucí poptávce po cenově dostupných, doma vyrobených produktech na zpomalujícím se čínském trhu. Elektromobily BYD jsou cenově dostupnější ve srovnání s vozidly mezinárodních konkurentů.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jaký je váš názor na elektromobilitu? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace o vývoji ceny akcií naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Prozkoumejte akcie Berkshire Hathaway na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img